В іспанському соборі виставлено рідкісну книгу XII століття

Одна з найрідкісніших і дорогих книг світу – манускрипт першої половини XII століття Codex Calixtinus (Кодекс Калікста), викрадений у липні минулого року з кафедрального собору в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела і знайдений поліцією на початку серпня нинішнього року, знову виставлений для загального огляду.

Про це повідомляє РІА Новини з посиланням на радіо Ватикану.

“Після року невизначеності наші мрії знову стали реальністю”, – заявив архієпископ Сантьяго-де-Компостела Хуліан Барріо, відзначивши, що найрідкіснішу книгу після викрадення було виявлено непошкодженою. Він додав, що нарівні з мощами святого апостола Якова кодекс є “зіркою-дороговказом для паломників”.

Після отримання украденого кодексу в Сантьяго-де-Компостела розгорнено спеціальну виставку, яка розповідає про значення цієї книги для історії і культури Європи.

Манускрипт описує богослужіння, що здійснювалися на мощах святого Якова, літургійні співи, а також перенесення мощей святого з Єрусалима до Галісії.

Одна з частин манускрипта є докладним керівництвом для паломників шляхом святого Якова з описанням маршруту та звичаїв різних регіонів, місць, де можна зупинитися на нічліг, та корисними практичним порадами.

Шлях святого Якова – одне з найпопулярніших паломництв. Ним щорічно проходять тисячі паломників до мощів апостола в іспанське місто Сантьяго-де-Компостела. Перші згадки про цей шлях є у середньовічних рукописах XI століття.

Укрінформ