Спогади американського солдата про ліквідацію бен Ладена будуть опубліковані у вересні

За даними видавництва Dutton, американський десантник, який брав участь у минулорічному рейді з ліквідації Усами бен Ладен, написав внутрішній звіт про всі ще засекреченої операції. Як повідомляє The Washington Post, звіт буде опубліковано в наступному місяці.

“Якщо опис операції вірний, книга порушить секретність, яку підтримують члени команди “морських котиків”, які брали участь у рейді на притулок бен Ладена в пакистанському Абботтабаді”, – пише видання.

У середу офіційні особи уточнили, що ні автор, ні видавці не ознайомили попередньо зі змістом книги департамент оборони ЦРУ, зазначає автор статті Грег Міллер.

Книга називається “Нелегкий день: звіт учасника місії по знищенню бен Ладена”. Автором названий Марк Оуен, що, за визнанням представників Dutton, є псевдонімом.

За заявами американських офіційних осіб поки не ясно, чи приймуть ЦРУ і Пентагон юридичні заходи проти автора і спробують зупинити публікацію книги.

Два роки тому Пентагон купив і знищив 10 тис. екземплярів першого видання книги колишнього офіцера Розвідувального управління Міноборони США, який написав про операції в Афганістані і був звинувачений в тому, що не віддав рукопис на попередню рецензію.
Gazeta.ua