Церква має авторські права на «Віднесених вітром»

Племінник американської письменниці Маргарет Мітчелл (1900–1949), Джозеф Мітчелл, подарував Католицькій Церкві США мільйони доларів та частку в правах на поширення «Віднесених вітром».

У майбутньому з частки в авторських правах цього світового бестселера та всього, що з ним пов’язане, архидієцезія Атланти може розраховувати на сотні тисяч доларів щорічно, – повідомили американські медіа, посилаючись на прес-секретаря архидієцезії.

50-відсоткова участь у правах на торгову марку та авторських правах стосується також і опрацювань цього твору для театральних і балетних сцен.

Джозеф Мітчелл, один із двох синів Стівена Мітчелла, брата письменниці, помер у жовтні 2011 р. у 76-річному віці. Він був членом кафедральної парафії Христа Царя в Атланті й прагнув, аби храм і спільнота діставали особливу підтримку. За повідомленнями агенції CNS, окрім високої суми грошей, спадок для архидієцезії Атланти охоплює також збірку власноруч підписаних авторкою перших видань роману з різних країн світу та її особисті речі.

Архидієцезія Атланта обіцяє, що використає отриманий спадок згідно з волею померлого жертводавця. Архиєпископ Вілтон Грегорі призначить 7,5 млн доларів на будівельний фонд катедри; 1,5 млн доларів отримають соціальні організації архідієцезії, а 2 млн доларів призначені на створення фонду.

Роман «Віднесені вітром» (Gone with the Wind) про долю доньки бавовникового плантатора Скарлет О’Хара в часи громадянської війни вийшов друком 1936 року. Його екранізація 1939 року, режисована Віктором Флемінгом, із Гларком Гейблом і Вів’єн Лі у головних ролях, стала одним із найприбутковіших фільмів всіх часів. Стрічка заробила у світі понад 400 мільйонів доларів, з чого половину – в США, і донині залишається найприбутковішою в цій країні.

 Інформаційна аґенція культурних індустрій «ПРО»