У М’янмі скасували цензуру

М’янма скасувала цензуру в ЗМІ, якій аж до недавніх реформ піддавалися не тільки політичні та релігійні видання, але навіть тексти пісень і дитячих казок. Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на заяву міністерства інформації країни.

Відомство повідомило, що цензура всіх публікацій скасовується з понеділка, 20 серпня. Перевірка всіх видань до публікації була однією з характерних рис режиму військових, під контролем яких країна перебувала з 1988 року.

Цензура скасована в рамках серії реформ щодо лібералізації М’янми, які почав, обійнявши посаду 30 березня 2011, нинішній глава держави, президент і колишній генерал Тейн Сейн. Одним з перших його кроків на посаді глави держави стало звільнення лідера опозиції і лауреата Нобелівської премії миру Аун Сан Су Джі, яка провела під домашнім арештом 15 років. Разом з нею були звільнені сотні політичних в’язнів, а сама вона разом з іншими опозиціонерами стала депутатом парламенту.

У лютому 2012 року влада США зняли частину санкцій з М’янми у відповідь на політичні реформи в країні, а 11 липня туди вперше за 22 роки прибув американський посол. У квітні міністри закордонних справ країн Європейського союзу ухвалили рішення призупинити дії більшості санкцій, введених проти військової хунти М’янми. Обмеження, зокрема, стосувались співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями, включаючи МВФ, Світовий банк і Азіатський банк розвитку.

Lenta.ru