У Лондоні встановлять пам’ятник Королеві детективу

Пам’ятник першій леді детективу Аґаті Кристі встановлять в лондонському театральному районі, в самому центрі Ковент Гардена – між Грейт Ньюпорт Стріт і Кренборн стріт, вшанувавши таким чином її внесок у драматургію.

Пам’ятник спроектований скульптором Беном Твістоном-Девісом. Бронзова скульптура заввишки 2,5 метра, спроектована на замовлення режисера-постановника детективної п’еси «Мишоловка» сера Стівена Уейл-Коена і онука письменниці Метью Прічарда. Вона (скульптура) буде у вигляді величезної відкритої книги. На розвороті книги – погруддя Аґати Кристі, а обкладинка бронзової книги буде прикрашена впізнаваними скульптурами, серед яких будуть образи і персонажі з оповідань Аґати Кристі про міс Марпл і Еркюля Пуаро, а також знаменитий східний експрес та сільський будинок. Також в скульптурній композиції буде зображений ряд книжкових корінців, що символізує літературну спадщину Королеви детективу.

Це буде перший пам’ятник, встановлений на згадку про письменницю в Лондоні. Раніше, в місті Торкі (графство Девоншир) вже було встановлено бюст письменниці. Тепер же Лондонська міська рада дала дозвіл на будівництво пам’ятника і в столиці Великобританії.

Відкриття меморіалу Аґати Кристі призначено на 25 листопада цього року. Пам’ятник буде відкритий в 60-літній ювілей п’єси «Мишоловка».

Новини літератури