Нащадки Льва Толстого збираються у Ясній Поляні

Зараз проходить з’їзд нащадків Льва Толстого в Ясній Поляні 16-21 серпня 2012 до 150-річного ювілею вінчання письменника.
Близько 90 нащадків Льва Миколайовича Толстого з різних країн світу зібралися в четвер у родовому маєтку Ясна Поляна у Тульській області в честь 150-річчя вінчання письменника і його дружини. Міжнародний з’їзд родини Толстих проходить тут кожні два роки з 16 по 21 серпня. У рамках з’їзду в Ясну Поляну прибули його нащадки з Росії, Італії, Франції, Швеції, Чехії, Данії, Великобританії, Канади і США. До їхнього приїзду в садибі підготовлена ​​насичена і різноманітна програма, її акцент – сімейна тематика, щоб гості змогли відчути себе вдома, серед рідних і близьких.

У рамках з’їзду відбудеться відкриття виставки, присвяченої сестрі письменника – Марії Миколаївні. Буде представлена ​​експозиція, що розповідає про кулінарні традиції родини письменника. Також в рамках з’їзду відбудуться зустрічі з режисером фільму «Анна Кареніна»  Сергієм Соловйовим і автором книги «Лев Толстой: Втеча з раю»  Павлом Басинским.

Музей-садиба Льва Толстого Ясна Поляна був заснований в 1921 році. Ясна Поляна – родовий маєток Толстого, де він провів більшу частину свого життя. Меморіальні ландшафти садиби (сади, парки, ставки, ліс, який посадив Толстий), як і будівлі кінця XVIII-початку XIX століть підтримуються в незмінному історичному вигляді.

Новини літератури