Російську класику заборонили у севастопольському театрі

Актори севастопольського театру імені Луначарського пригрозили не вийти на роботу в новому сезоні і провести страйк, якщо в театрі не змінять генерального директора Олександра Костюкова, який ввів негласну заборону на постановку російської класики.
Про те, що в театрі заборонено ставити класику, розповів художній керівник трупи Володимир Магар. Актори і співробітники вимагають від міської адміністрації змінити генерального директора, який, за їхніми словами, загрожує їм звільненнями і втручається у творче життя театру.

Актори також відзначили, що їм не подобаються запрошені режисери з Москви. Так, наприклад, за їхніми словами, режисер Олексій Демидов, який поставив спектакль «Царське полювання» і займався постановкою «Вишневого саду”, по-хамськи спілкувався з артистами, принижував їх та ображав.

При цьому в розпорядженні газети опинився лист самого Демидова, написаного за підсумками останнього спектаклю в сезоні, з якого випливає, що режисер був невдоволений професійним рівнем деяких артистів театру імені Луначарського. «Трупа театру вимотані нескінченної громадським життям, це відбивається на виконанні вистав Мистецтво йде з театру, в якому художній керівник інтриган і заздрісник», – Написав Демидов.

Сам Костюков відмовився коментувати дану ситуацію.

Для розслідування ситуації в театрі буде створена спеціальна комісія міської ради з питань молоді, спорту, культури і туризму. Засідання комісії пройде 17 серпня.

Театр імені Луначарського, заснований в 1911 році, є найбільшим театром міста.

Lenta.ru