У лауреата Шевченківської премії Володимира Рутківського виходить нова книжка

Ілюстрація до «Сторожової застави»

Цьогорічний лауреат Шевченківської премії письменник Володимир Рутківський порадує своїх прихильників старою-новою книжкою. Восени від автора знаменитих «Джур» чекаємо на «Сторожову заставу. З життя Київської Русі». Це хоч перевидання книги, але зовсім інше: автор дописав твір, із повісті він став романом. До того ж у книжці  будуть ілюстрації художника та реп-кобзаря Макса Паленка.  Саме його роботами прикрашена трилогія «Джури»

Хижа малина

«Це була інша техніка, ніж в «Джурах», якщо в попередніх книжках багато комп’ютера і фотошопу, то тут грубо кажучи, просто аркуш паперу і простий олівець. Просто захотілося зробити якось по-інакшому. Малювати почав ще в 2008 році. Але з різних причин кілька разів робота припинялася. Потім знову відновлювалася. Зараз, ніби, закінчив. Воно трошки дивно виглядає, мабуть, бо за ці кілька років багато чого змінилося в житті і, відповідно, в уявленні про цю книжку, і взагалі про те, як треба малювати. Тому ця книжка вийшла такою… ніби зліпленою з документів різного часу. Я маю на увазі візуальний ряд. Є малюнки, які малювалися ще 4 роки тому, а є закінчені буквально вчора», – розповідає Паленко.

«Сторожова застава» це роман для дітей про життя Київської Русі, про  Іллю Муромця, Добриню Микитича та Олешка Поповича.

Друг Читача