Держкіно надасть 25 мільйонів на фільми за сценарієм Андрія Куркова, за мотивами казки та ін

Державне агентство України з питань кіно 11-27 липня уклало низку угод на виробництво національних фільмів на загальну суму 25,12 мільйонів гривень.

Найбільшу суму – 14,02 мільйони – отримає ДП «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка» на виробництво фільму«Відлуння Оха» за мотивами української народної казки «Ох».

Також кіностудія ім. Довженка отримає 1,50 мільйони гривень на фільм«Крапка в кінці роману». Сценарій фільму написав Андрій Курков. Це історія про письменника, який створюючи детективний роман, потрапляє в світ своїх персонажів. Автору доводиться пережити життя головного героя свого твору, доля якого складається не дуже вдало.

Головний герой – 10-річний Колька хоче ощасливити свою матір-одиначку – відвезти в теплі краї подалі від залицяльників. У фільмі піднімається проблема різного уявлення про щастя у дітей та дорослих.

ТОВ «Гагарін Медіа» отримає 1,3 мільйони на документальний фільм «Я – Мобер». Це історія про людей, які створюють флешмоби. У картині будуть показані всі етапи: від створення ідеї, через таємні зустрічі моберів, до втілення реального флешмобу в життя.

КП «Кіностудія «Контакт» Національної спілки кінематографістів України отримає 0,98 мільйона. В основу фільму лягла реальна історія. Дії фільму розгортаються в 1944 році на Буковині, коли група радянських солдатів входить на територію румунського села. Місцеве населення зустрічає їх з жахом і страхом за своє життя. Однак поступово обидві сторони, розуміють, що війна закінчилася, і починають брататися і обмінюватися подарунками. Але на місце стоянки радянських солдатів прибуває група «СМЕРШ», яка знайшовши подарунки румунів у російських солдатів, приймає їх за мародерів і розстрілює.

ТОВ «Новаторфільм»отримає 0,42 мільйона на мультфільм «Дідочок задумав женитися». Історія про те, як домашні тварини радять дідові, як потрібно доглядати за жінкою, щоб їй сподобатися. Але домогтися почуттів від молодої дід не зміг, і його взяла до себе жити баба.

ДП «Українська студія хронікально-документальних фільмів» отримає 0,28 мільйона гривень на фільм «Ательє». 52-хвилинний фільм, побудований на кінохроніці, розповість про перших європейських фотографів та їх чорно-білі знімки.

ГПУ