За напис перед резиденцією Президента журналістку затримала міліція, проте суд її виправдав

Журналісток Наталю Соколенко та Тетяну Чорновіл затримала міліція перед резиденцією президента Віктора Януковича у Межигір’ї.

Як повідомила “Українській правді” Тетяна Чорновіл, її обвинувачують у хуліганстві, а Наталя Соколенко проходить як свідок.

“Напроти Межигір’я я написала “Янукович, мова – твій вирок. Не підписуй!”. На дорозі жовтою фарбою. Літери були напевно метрові”, – розповіла Тетяна.

За її словами, це була її особиста акція, а Соколенко перебувала на місці як журналіст, щоб висвітити цю подію.

“Затримали нас спочатку працівники Державтоінспекції, потім привезли нас в Вишгородський райвідділ. Зараз нас передали суду”, – додала Чорновіл.

Вишгородський районний суд не знайшов порушень у діях журналістки Тетяни Чорновіл, яка написала на дорозі навпроти «Межигір’я» жовтою фарбою: «Янукович, мова – твій вирок. Не підписуй!». Таке рішення сьогодні, 1 серпня, оголосив суддя Гліб Чірков. Про це «Телекритиці» розповіла Тетяна Чорновіл.

Як розповіла пані Чорновіл «Телекритиці», їй інкримінували статтю 173 – дрібне хуліганство (за цим обвинуваченням покарання могло становити штраф або 15 діб адміністративного арешту). Обвинувачення базувалось на адміністративних протоколах, складених правоохоронцями.

 «Під час засідання суддя запитав мене про мотиви моїх дій. Я заперечила  те, що є правопорушення, оскільки стаття 173 передбачає нецензурну лайку, аморальну поведінку або інші дії. У цьому випадку я нічого подібного не вбачаю. Я вела себе чемно з представниками охорони порядку. А якщо почнуть судити за написи на асфальті, то і дітей, які пишуть крейдою, можна буде притягнути до відповідальності», – зазначила Тетяна Чорновіл.

 До того ж, за її словами, громадяни України мають право на протести, самовираження та свободу слова. «Яким чином зараз журналістам достукатись до Януковича, якщо немає прес-конференцій і якщо навіть на найбільш скандальні журналістські розслідування Віктор Федорович не реагує і йому навіть не можна поставити запитання? Мені здалося, що цей спосіб є найбільш доступним, щоб достукатись до Януковича. Тому що ту дорогу, на якій я написала, він вважає своєю приватною власністю. Тому що на її реконструкцію були виділені великі кошти у той час, коли він був при владі. Влада тисне настільки, наскільки їй дозволяє громадськість. Якби громадськість виходила хоча б на невеличкі акції протесту, то не було б таких кроків, які ламають економіку та національну гідність», – переконана Тетяна Чорновіл.

 Як відомо, Тетяна Чорновол балотується до Верховної Ради по 120-му округу Львівської області від об’єднаної опозиції.

День