В Україні засновують літпремію «Русалка Дністрова»

Днями відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України, на якому було розглянуто низку поточних важливих питань. Про них доповів голова НСПУ Віктор Баранов.

Зокрема, було затверджено складення повноважень за власним бажанням голови Кримської республіканської організації НСПУ Володимира Бушняка. Виконувати обов’язки голови до проведення звітно-виборчих зборів, які заплановано провести наприкінці вересня, буде Л.Огурцова.

Голова Вінницької ОО, секретар НСПУ Михайло Каменюк анонсував фестиваль «Русалка Дністрова», що проходитиме 7-8 вересня на території Вінницької області, а також у населених пунктах Молдови. Епіцентром дійства стане Могилів-Подільський. Окрім проведення фестивалю буде започатковано видання щоквартального літературного журналу «Русалка Дністрова» та засновано однойменну премію. Також Михайло Каменюк повідомив, що до Дня Незалежності планується відкриття хутору Галини Журби та започаткування літературної премії імені письменниці.

 

Не оминули на засіданні Секретаріату і тему повернення майна НСПУ. Так, було проінформовано, що вже з 5-го серпня Будинок творчості письменників в Одесі відкриється для відпочинку літераторів. Про ціни на проживання буде повідомлено окремо на сайті ualit.org та на сторінках «Літературної України».

Також було прийнято кілька позитивних рішень про соціальну допомогу письменникам згідно з поданими заявами.

Укрліт