Франко-фест у розпалі: Ірванець, Лишега та Маринович

Цього літа вперше відбувається унікальний і масштабний фестиваль на батьківщині Івана Франка, який має вільний вхід. У перший день фестиваль відвідало близько 20 тисяч поціновувачів музики та літератури.

Про Каменяра ми знаємо багато, але про місця, де він народився та зростав, ми дізнаємось хіба з підручників та лекцій. «Франко Фест» має на меті актуалізувати та популяризувати творчість Івана Франка і створити йому якісно новий імідж одного з найкращих та найпрогресивніших українців свого часу.

При нагоді всі, хто приїде на подію, матимуть змогу відвідати його батьківську хату, музей, проникнутись духом Прикарпаття. Пройтися стежками малого Івана, більше дізнатись про місця, де свого часу видобували нафту для Австро-Угорської імперії, зможуть всі охочі. Багате і мальовниче Прикарпаття запрошує!

Фестиваль проходитиме 27-29 липня. В с. Нагуєвичі Дрогобицького району Львівської області.
Село розташоване близько від районного центру, Дрогобича (12 км) і від Львова (100 км).

Програма фесту дуже насичена. Діятиме три сцени: фольклорна, мистецько-театральна та музична.

На мистецько-театральній дрогобицький студентський театр «Альтер» разом зі своїми іноземними друзями презентуватиме незабутнє дійство, присвячене творчості Івана Франка, що не залишить байдужим жодного учасника фестивалю! А молоді поети проведуть літературний слем – це можливість для представників сучасної літератури позмагатися за право називатися найкращим.

Важливим є те, що взяти участь у батлі зможе будь-хто із учасників. Перший день буде присвячено творчості великого Каменяра, а наступного – кожен матиме можливість продемонструвати власний талант. Також будуть проводитись лекції та літературні читання. Зазвичай саме із цими заходами асоціюються літературні проекти. Читання будуть присвячені перш за все Іванові Франкові, але учасники також зможуть продемонструвати публіці власні здобутки. Буде можливість послухати всіх: від аматорів до вже відомих в Україні митців. Охочі долучитися повинні всього лиш пройти попередню реєстрацію та атестацію. Ми побачимо творчість Франка з різноманітних, оригінальних та по-своєму особливих ракурсів. А лекторами будуть знані діячі літератури: Олександр Ірванець, Олег Лишега, Мирослав Маринович та багато інших відомих франкознавців. В ніч з суботи на неділю в будинку літератора пройде акція «Ніч в музеї», де організатори обіцяють створити атмосферу початку ХХ ст.

Для любителів лаунж музики, а також прихильників етномотивів відбудуться невеличкі, але дуже змістовні концерти на фольклорній сцені. Запрошено і народні колективи з Дрогобицького та інших районів Львівщини та сусідніх областей.

У любителів української музики викличе інтерес музична вечірня сцена.

На музичній сцені виступатимуть такі гурти:

 

П’ятниця (27 липня)
Фіолет (м. Луцьк)
Флайzzа (м. Луцьк)
Фліт (м. Івано-Франківськ)
The Вйо (с. Кобиляки)
Скрябін (м. Київ)

Субота (28 липня)
Ювелір (м. Луцьк)
Rock-H (Рокаш) (м. Мукачево)
Кораллі (м. Івано-Франківськ)
Тартак (м.Київ)

Неділя (29 липня)
Піккардійська Терція (м. Львів)
Йорий Клоц (м. Львів)
Веремій (м. Київ)
От Вінта (м. Рівне)
Мері (м. Трускавець)
Гайдамаки (м. Київ)

Також від Cтудентського Братства буде відбуватись пісенна братська ватра (в ніч з 27 на 28), інсталяції, ленд-арт, та дивовижне вогняно-світлове шоу у виконанні театру «Палаюча зірка».

Добирання до Нагуєвич:
Якщо Ви їдете зі Стрия чи Львова, є такі варіанти:

1. Електропоїзд «Львів-Трускавець», який у Львові відправляється з Приміського вокзалу о 7:24, 13:46, 16:08, 20:11 і їде через Стрий. Виходити потрібно на станції Дрогобич. Вартість повного квитка 11 грн.

2. Автобуси Львів – Дрогобич, вартість проїзду 25грн, Стрий – Дрогобич, 7 грн.

Якщо Ви їдете з Самбора, Ви можете доїхати електропоїздом або ж автобусом до Дрогобича.

Після того як Ви доїдете до Дрогобича, Вас чекатимуть автобуси з надписом «Франко Фест», котрі за плату в межах 10-15 грн довезуть Вас у саме «серце» фестивального дійства. А також Ви зможете доїхати маршруткою №2 із залізничного вокзалу до автовокзалу, а там сісти на рейсовий автобус до Нагуєвич. Вартість проїзду 4 грн.

Для тих, хто має намір «селитись» в наметах, буде облаштоване наметове містечко. Для осіб, які надають перевагу звичному комфорту, зможуть поселитись у готелі або ж у місцевих жителів.

Для представників ЗМІ передбачена акредитація на сайті фестивалю. Необхідно лише зробити прес-анонс події.

Та найприємнішим фактом для всіх бажаючих відвідати таку масштабну подію є те, що вхід на фестиваль вільний!

Слідкувати за новинами фестивалю можна і в групах соціальних мережах: vk.com, facebook.com.

Вхід на фестиваль вільний!

Більше інформації можна дізнатись на офіційному сайті фесту: Frankofest.org.ua