Школярі Львова отримають «нетабачниківську» історію цього року

У Львові друкують посібник з історії України для учнів п’ятих класів, ініційований місцевою владою. Цього навчального року школярі вчитимуть історію з цих книжок. На придбання 2 тис. таких книг з бюджету міста витратять 70 тис. грн.

«Для навчального процесу ситуація з необхідною кількістю книжок витримується. Щодо посібника для 5-го класу – це вступ до історії, це підручник, який ініціювало місто. Він видрукуваний. Мені показали готовий варіант, необхідна кількість таких підручників цього року буде для п’ятих класів», – сказав 24 липня міський голова Львова Андрій Садовий.

Як повідомили в управлінні освіти Львівської міської ради, автором посібника є вчитель історії ССЗШ № 28 м. Львова Андрій Закалюк. Надрукували посібник у видавництві «Астролябія».

«Вартість одної книги – 35 грн. Управління освіти придбає 2 тис. примірників на суму 70 тис грн за кошти, передбачені у бюджеті розвитку на 2012 рік для закупівлі літератури у шкільні бібліотеки», – розповіла в.о. начальника управління освіти Катерина Гороховська.

Нагадаємо, у бюджеті розвитку 2012 року на закупівлю літератури для шкільних бібліотек закладено 200 тис. грн.

Як інформував ZAXID.NET, на початку 2011 року 400 тис. грн передбачили львівські депутати в бюджеті Львова на видання посібників з історії України.

Попри те, в середині 2011 року такий посібник не видали. Про це заявив влітку 2011 року депутат Львівської міської ради Юрій Кужелюк. Він нагадав, що раніше депутати прийняли рішення про видання такого посібника «для об’єктивного висвітлення фактів історії України, які замовчуються у підручниках, виданих Д. Табачником».

Додамо, що в Україні вже другий рік існує книжкова серія «Нетабачна історія», в якій минулого року була видана книга Габі Кьопп «Навіщо я народилась дівчинкою», присвячена сексуальним злочинам радянських визволителів у Німеччині. У цьому ж році Україна чекає на роман-бестселер Віктора Суворова «Кузькіна мать».

За матеріалами ZAXID.NET

  • Владик Шариенко

    Мабуть та “історія”, у який Славко Вакарчук був поставлений над Beatles, була кращою за табачниковську?

  • демократ

    А чи не видаються книги у видавництві “Астролябія” , в яких описано катування бандерівцями мирних жителів, волинську різню польського мирного населення “вояками” УПА, колабораціонізм з фашистами, єврейські погроми у Львові в кінці червня 1941р ? Це те ж “табачниківська” історія ? Документи, які підтверджують згадане і знаходяться в ізраїльських, німецьких, російських, польських архівах – це теж написав Табачник ?