В Одесі людей побили за українську мову (ВІДЕО)

В одеському магазині побили людей за те, що вони розмовляли українською мовою. Про це журналістам повідомив один з постраждалих – Андрій Анікеєнко.

«У магазині до нас підійшли і запитали, чому ми розмовляємо українською в Одесі – російському місті. Спочатку вони сказали, що ми западенці, бандерівці, ганьба Одеси. Потім сказали, щоб ми виміталися з Одеси, тому, що вони нам ще покажуть», – сказав Анікеєнко.

За словами молодої людини, його друг показав кривдникам паспорт з одеською пропискою. Паспорт у нього відібрали, сторінку з пропискою вирвали. Коли хлопці пригрозили міліцією, їх побили.

«При цьому вони говорили, що української мови не існує, це польський діалект. І навіть у відділенні міліції нам погрожували», – додав Андрій Анікеєнко.

Нагадаємо, Вадим Колесніченко назвав львівсько-галицький діалект відрижкою.

3 липня Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики», що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади.

Водночас у багатьох країнах розпочалися акції протесту. У Литві на захист української мови стали депутати. Схожа акція відбулась в Парижі. Українці Австралії виступили із вимогою відставки нардепів за мовний закон. А також своє невдоволення «мовним законом» висловила діаспора інших країн.

Zaxid.net

 • Odessa123

  Брехня очередная, по морде получил не за мову, а за то, что пытался купить выпивку поздно вечером, еще тот урод! Выпендриться захотелось! А желтая пресса тут как тут.Не за мову, а за дело! У нас, в Одессе люди разговаривают на любом языке! Не брешите за Одессу. 

 • Степовик

  “Борітеся – поборете!” Тарас Шевченко. Таки да, риги-аналам вдалося налаштувати українців один проти одного, а тим часом під шумок дограбовуть Україну. “Ребята, давайте жить дружно!”

 • ПОЗОР  В Украине нет своего  языка , а язык  захватчиков. Где  ещё  могут так  издеваться над людьми  своей  страны и своего родного  языка. Судить  ПРЕДАТЕЛЕЙ.  А нам  всем садиться  за  уроки языка  своей страны.

 • Дякую українцям за мужність. У нападників у голові дурман, яким труїть народ УПЦ (МП) та її союзники – бандити з ПР та її сателітів.

 • Yghnvhgybg555

  апп

 • Їду цими днями до Одеси, бо люблю це місто власне за аполітичність. Розмовлятиму виключно українською. Хочу подивитись, хто мене битиме -це стовідсотків з хлопці на гопників натрапили, морального бидла вистарчає скрізь

 • Guest

  Судячи з усього, сварка почалася й били хлопця (а кого не били?) не через мову. Банальна підміна й політизація… Гидко.