В Одесі людей побили за українську мову (ВІДЕО)

В одеському магазині побили людей за те, що вони розмовляли українською мовою. Про це журналістам повідомив один з постраждалих – Андрій Анікеєнко.

«У магазині до нас підійшли і запитали, чому ми розмовляємо українською в Одесі – російському місті. Спочатку вони сказали, що ми западенці, бандерівці, ганьба Одеси. Потім сказали, щоб ми виміталися з Одеси, тому, що вони нам ще покажуть», – сказав Анікеєнко.

За словами молодої людини, його друг показав кривдникам паспорт з одеською пропискою. Паспорт у нього відібрали, сторінку з пропискою вирвали. Коли хлопці пригрозили міліцією, їх побили.

«При цьому вони говорили, що української мови не існує, це польський діалект. І навіть у відділенні міліції нам погрожували», – додав Андрій Анікеєнко.

Нагадаємо, Вадим Колесніченко назвав львівсько-галицький діалект відрижкою.

3 липня Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики», що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади.

Водночас у багатьох країнах розпочалися акції протесту. У Литві на захист української мови стали депутати. Схожа акція відбулась в Парижі. Українці Австралії виступили із вимогою відставки нардепів за мовний закон. А також своє невдоволення «мовним законом» висловила діаспора інших країн.

Zaxid.net