Українські євреї засудили закон про мови

Асоціація єврейських організацій та громад Ваад України виступила з заявою, в якій засудила закон «Про засади державної мовної політики». Заяву підписав Голова Ваад України Йосиф Зісельс.

«Голосування у Верховній Раді законопроекту «Про засади державної мовної політики», на наше переконання, порушило громадський консенсус щодо мовного питання, призвело до суспільного протистояння і обумовлено передовсім намаганням залучити додаткові голоси виборців», – наголошують автори документу.

Ваад України зазначає, що закон про мови суперечить Конституції України та положенням Європейської хартії реґіональних та міноритарних мов та Рамковій конвенції стосовно національних меншин.

«В Україні дійсно є мови, які потребують державної підтримки, але це не російська, а кримськотатарська, гагаузька, ромська, караїмська та кримчацька, урумська та румейська, а також ідиш. І саме їх як міноритарні захищає Європейська хартія реґіональних і міноритарних мов. Європейське законодавство захищає мовну різноманітність і спрямоване на захист зникаючих мов», – підкреслено у заяві.

Українські євреї наголошують, що закон «Про засади державної мовної політики» зможе повністю розв’язати руки тим, хто хоче забрати українську мову з обігу в тих регіонах держави, де є більше 10% іномовного населення.

Крім того, Ваад України запевняє, що закон про мови наділяє російську значними преференціями, що відповідно не сприятиме вирішенню в державі мовних проблем.

Українські євреї додають, що закон про мови «не дістав однозначно схвальної оцінки ані в середовищі національних меншин, ані в українському суспільстві. До того ж, жодного разу національні меншини України спільно не обговорювали зазначений законопроект у відкритому режимі, не заслуховували арґументів його авторів та не висловлювали власних позицій і зауважень».

«Національні громади України прагнуть інтеґрації у громадянське суспільство України, вони хочуть будувати спільний дім, який не руйнуватимуть заради кон’юнктурних інтересів», – додають автори заяви.

Вголос

 • Gala_0508

  И эти туда же!!!

 • Юрий

  Вот  суки  порхатые !

 • ГОСТЬ

  Ну, это всего лишь одна из еврейских организаций Украины. И, исходя из того, что она в свое время поддерживала нашего одиозного и оранжевого, бывшего мэра Одессы Гурвица, делаем вывод, что эта организация финансируется Коломойским и Госдепом США.

  • Kokodrillo

    это на привозе тебе рассказали придурок? а мер костусев теперь получается сама адекватность. выводы на привозе тоже рассказали? юморист-полудурок. за последние 5 лет Одесса превратилась в Мухосранск. зато по городу развешаны плакаты “моего любимого города” с фотографиями ржавых крыш. а гонору сколько у адесытов

 • Droug

   Жиди мають рацію.

 • Dfgd

  В украинском языке нет слова “євреї” , а есть только “жиди”. Если автор желает писать по-украински, то следует писать “жиди”, жидівські організації” etc. А если боится писать “жиди”, то лучше писать по-русски.

 • Новак Богдан

  Це слово набуло негативної експревивної окраски, як “малороси”, “хохли”, тому його вживання не відноситься до канонів літературної мови

  • Dfgd

   Дайте примеры из украинской литературы для подтверждения Вашего утверждения. В противном случае считаю его неверным.

   • Новак Богдан

     І коли — то, либонь, од єврейських дільниць — розтинається крик:
    — Міріам!
    (Міріам! Міріам! — захлинулась горбами луна), —
    мов здригнувшись зі сну,
    Лариса Петрівна Косач-Мержинська вколює голкою палець.
    Оксана ЗАБУЖКО

    ЗАДЗЕРКАЛЛЯ: ПАНІ МЕРЖИНСЬКА

 • D. B

  Почему Савик Шустер работает на антисемитов-националистов? Потому что он знает, что
  при власти этих “патриотов”, к-рые сами ни на что не способны кроме как
  выслуживаться полицаями и жить за чужой счет, Савикам будет легче обделывать
  свои делишки и грабить страну.
  Да и Дядя Сэм не позволит антисемитам побить еврея Савика. Тем более что и рука нацика, и рука Савика шарят в одном кармане – в кармане их любимого дядюшки.
  Общность интересов сближает…
  Так что Савик никуда не собирается – ни в Италию, ни в Тель-Авив. Він будує
  Нову Україну. Где ему будет хорошо.