Табачник: пільги українським книговидавцям не скасують

Уряд не розглядав питання можливості скасування пільг для книговидавців, що випускають свою продукцію українською мовою. Про це заявив міністр науки, освіти та спорту Дмитро Табачник.

Він зазначив, що на рівні центральних органів виконавчої влади не піднімалося навіть пропозиція про можливість скасування таких пільг для книговидавців.

“Тому вся інформація – це залякування один одного. Наскільки я знаю, ніхто з центральних органів влади такої пропозиції не готував і не розробляв”, – сказав міністр.

Табачник зазначив, що програму із надання пільг для національного друкарства Кабмін розробив ще у 2003 році, і вона сприяла істотному зростанню кількості надрукованих українською мовою книг. Міністр вважає, що цю програму навпаки необхідно пролонгувати й зберегти.

Він також зазначив, що розмовляв з міністром фінансів Юрієм Колобовим і той запевнив, що подібні зміни в Податковий кодекс не готуються і йому про це не відомо.

“Він мене запевнив, що на найвищому рівні такого рішення немає. Хіба що це на якомусь далекому від остаточного прийняття рішення управлінському рівні зроблено, що він про це не знає”, – сказав він.

За повідомленнями ЗМІ, 11 липня Міністерство фінансів і Державна податкова служба опублікували інформацію про плани запровадити зміни до податкового законодавства з метою скасування пільг для українських книг і преси з 1 січня 2013 року.

Зазначимо, раніше президента Форуму видавців Олександри Коваль озвучила прогноз, згідно з яким з січня 2013 року книжки в українських книгарнях можуть подорожчати удвічі. Свій прогноз вона робила враховуючи зміни до Податкового Кодексу, що нині ініційовані Міністерством фінансів та Державною податковою службою.

“Не здивуйтеся, якщо 2 січня ви прийдете в книгарню і побачите, що книжка, яку ви хотіли прочитати, коштує рівно вдвічі дорожче, ніж коштувала 30 грудня”, – попереджала Коваль.

Зазначимо, що минулого року уряд України відхилив програму популяризації вітчизняної книги, яку запропонувала Українська асоціація видавців спільно з Державним комітетом телебачення і радіомовлення. Програма повинна була подбати про пропаганду книг і читання до 2017 року, а також забезпечити просування української літератури за кордоном.

Незадовго до цього прем’єр-міністр Микола Азаров обіцяв, що уряд України планує в 2012 році збільшити дотації з державного бюджету на підтримку українського книговидавництва в 2 рази в порівнянні з 2011 роком.

Newsru