Захисників української мови у Києві підтримали білоруси

У вівторок  підтримку голодувальникам на Європейській площі у Києві висловили білоруські громадські активісти. Представники кількох білоруських організацій провели під стінами Українського дому акцію солідарності, розповівши про практику двомовності в їхній країні. Акція голодування громадських активістів на захист української мови триває у Києві вже 12-й день.

Білоруські активісти розгорнули на сходах Українського дому традиційний, але неофіційний біло-червоно-білий прапор. Близько 10 осіб прийшли із гаслами «Слава Україні» і «Живе Білорусь», демонструючи підтримку протестувальникам на Європейській площі.

За словами одного з організаторів акції, керівника білоруського руху солідарності «Разом» В’ячеслава Сівчика, вони прийшли застерегти українців від «білоруського сценарію», оскільки бачать паралелі між нещодавно ухваленим українським законопроектом про державну мовну політику і подіями 1995 року, коли після референдуму в Білорусі російську зробили другою державною.

«На жаль, ООН кілька років тому визнала білоруську мову однією з таких, що зникають у світі, – зауважує Сівчик у коментарі Радіо Свобода. – Коли Лукашенко приходив до влади, майже 80 відсотків школярів у країні навчались білоруською, нині це – 16 відсотків, причому абсолютна більшість – це сільські школи. А що таке сільські школи? По кілька учнів всього».

«Під час виборів, під час якихось політичних подій у Білорусі, якщо людина іде по вулиці і розмовляє білоруською, її можуть заарештувати, мотивуючи це тим, що вона брутально лається», – говорить активіст.

Нагадаємо, що раніше про солідарність із захисниками української мови заявляли представники української діаспори у низці європейських країн, Канаді та Сполучених Штатах.

Станом на 17 липня, за інформацією оргкомітету протестувальників, на Європейській площі у Києві голодують 11 осіб. Час від часу долучаються нові люди, загалом за минулий тиждень під Українським домом у різний час перебувало близько 20 голодувальників.

Учасники акції вимагають у тих, хто хоче до них приєднатися, не демонструвати своїх політичних симпатій.
Нинішня акція на Європейській площі почалася 7 липня, після того як 6-го про завершення мітингу під Українським домом оголосили представники Об’єднаної опозиції. Троє людей із тих, хто оголосив голодування, продовжують його до сьогодні. Чотирьох забрала швидка.

За матеріалами Радіо «Свобода»