Сестри Лопухіни на стіні написали уривок Андруховича «про кисле пиво»

За двадцять років існування книгу Юрія Андруховича «Московіада» перевидавали в різних дизайнерських верстках. Сестри Лопухіни зробили свої настінні каліграфічні нотатки «Московіади». На уривок «про кисле пиво» пішло шість великих банок гуаші.

Уривок з роману Андруховича писали у сорокаградусну спеку. Це був червень 2010 року. Знайшли закинутий будинок поблизу станції метро «Архітектора Бекетова» в Харкові. У внутрішньому дворику на диво не було жодних графіті.

«Взяли з собою кілька тонких та два товстих пензлів, – каже Віталіна. – Покрили лущену цегляну стіну клеєм ПВА, розбавленим водою у співвідношенні 3:1. Літери малювали тонким пензлем. Не використовували якогось конкретного шрифту – просто імпровізували».

Віталіна саме читала роман Андруховича і кисле пиво було особливо актуальним у червневу спеку. Вибрали уривок, який розбили на кілька фрагментів. Вийшло дві ілюстрації розмірами 1м на 1м:

«Але зараз, коли я п’ю кисле пиво посеред пустиря, обгородженого стовпами й колючим дротом, коли вітер зусібіч шмагає моє мокре волосся, коли навколо – суцільна велика азійська, перепрошую, євразійська, рівнина, перепрошую, країна, зі своїми власними правилами й законами…».

Газета по-українськи