Вийшла нова Червона книга

Третина продовольства у світі опинилася під загрозою через вимирання птахів і метеликів.
Такі дані містить нове видання Червоної книги, яке опублікував Міжнародний союз охорони природи (МСОП) напередодні відкриття в Ріо-де-Жанейро конференції ООН зі сталого розвитку на вищому рівні «Ріо+20». Вимирання загрожує 16% видів ендемічних у Європі метеликів, 18% видів летючих мишей.

Як наголошують у дослідженні, метелики, птахи і кажани виконують важливу роль запилювачів, що безпосередньо впливає на виробництво однієї третини продовольства у світі, яке оцінюють у 200 мільярдів доларів на рік, включаючи 87 з 113 видів сільськогосподарських рослин.

Під загрозою вимирання перебувають 19,8 тисячі видів, зокрема 41% усіх видів амфібій, 25% ссавців, 13% птахів, 30% хвойних рослин. 801 вид значиться в категорії «зниклі», 63 види – «зниклі в дикій природі», 3,9 тисячі перебувають у критичній небезпеці, 5,8 тисячі – в небезпеці та 10,1 тисячі – в уразливому становищі.

Винищення тварин і використання рослин в економічних цілях ставить під загрозу зникнення все нових видів флори і фауни, що в підсумку негативно позначається на населенні Землі. Учені, зокрема, попереджають, що зникнення загрожує 36% видів скатів, 18% видів морського окуня. Надмірний рибний промисел скоротив більш ніж на 90% популяцію деяких промислових риб. Це, своєю чергою, має негативний вплив на мешканців прибережних районів, де рибальство забезпечує 90% доходу людей або раціону їхнього харчування. «У ситуації, коли вся увага прикута до «Ріо+20», викликає занепокоєння, що майже 100 видів птахів в Амазонії перейшли в найвищу категорію ризику зникнення», – пояснив представник міжнародної організації із захисту птахів і збереження їхнього середовища проживання «Бердлайф інтернешнл» Стюарт Батчерд.

Львівська газета