Старовинні книги кінця ХІХ століття вилучила українська митниця

Дві старовинні книги релігійного змісту кінця ХІХ століття виявлено під час прикордонно-митного контролю транспортного засобу російської реєстрації в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Катеринівка».

Водій автомобіля «Мерседес-Бенц», громадянин Російської Федерації, для проходження контролю на виїзд з України в пункті пропуску спрямував авто спрощеною смугою руху, «ЗЕЛЕНИМ КОРИДОРОМ». Але дещо знервована поведінка водія викликала підозру у прикордонників і автомобіль було виведено із загального потоку для проведення поглибленого огляду на смугу руху «ЧЕРВОНИЙ КОРИДОР».

Під час огляду транспортного засобу, спільним прикордонним нарядом в багажнику автомобіля під особистими речами було виявлено дві старовинні книги релігійного змісту «НОВЫЙ ЗАВЕТЪ ГОСПОДА НАШЕГО ІИСУСА ХРИСТА» 1889 року видавництва та «ИЗБРАННЫЯ ЖИТІЯ СВЯТЫХЪ» 1888 року видавництва, які були приховані від прикордонно-митного контролю і вірогідно становлять культурну та історичну цінність.

Книги вилучено встановленим порядком. А ось чи мають вони історичну та культурну цінність, встановить відповідна експертиза. 54-річному громадянину Російської Федерації доведеться понести відповідальність згідно із чинним законодавством.

СОРада