У Львові видадуть книгу про оригінальні написи на будинках

Книга «Ім’я будинку та інші написи. Оригінальний путівник» двох авторок – кандидата філологічних наук, доцента МАУП Ксенії Бородін та львовознавця, гіда-екскурсовода, викладача МАУП Іванни Гонак, – присвячена вивченню польських довоєнних інскрипцій.

У книзі досліджено написи, які збереглися у культурному просторі сучасного Львова, що їх ще можна побачити на житлових будинках. До огляду взято об’єкти, доступні загальному огляду (інтер’єрні та екстер’єрні), які не є експонатами музеїв.

За словами Ксенії Бородін, книга вийде накладом 2 тис. примірників. Половину надрукують українською мовою, іншу – польською. Видання фінансує Генеральне консульство Республіки Польща у Львові за сприянням Львівської міської ради.

Це перша книга зі серії «Львів po polsku». Крім неї заплановано ще п’ять інших книг на дотичну тематику.

«Над збором матеріалу ми працювали більше трьох років, і коли побачили, що матеріалу назбиралося багато, близько 2,5 тис. об’єктів, ми вирішили розбити його на кілька тематичних книжок», – розповіла Ксенія Бородін. Також авторки запланували опублікувати книги про написи релігійного, рекламно-інформаційного характеру, епітафії. За словами авторки, вихід книги заплановано на кінець літа.

«Ім’я будинку та інші написи. Оригінальний путівник» містить 96 сторінок. У книзі є вуличний покажчик і мапа центральної частини Львова. Видання проілюстроване великою кількістю фотографій.

ZAXID.NET