Київські угроруси будуть звертатися до Європейського суду, якщо русинській мові не буде надано статус офіційної

1 липня, громадська ініціатива «Чорний Комітет» разом з представниками угроруської діаспори в Києві прийшли під стіни Київської міської ради. Угроруси (русини) вимагають визнання за угроруською мовою статусу «міноритарної» в місті Києві, тобто надання їй високого статусу офіційної на всій території міста Києва.

Окрім цієї, біля міськради було висунуто ще ряд вимог із посиланнями на закон про мови, який був нещодавно проголосований у Верховній Раді.

Провідник угрорусів Києва поет Вано Крюгер на запитання кореспондента «Друга Читача», чи буде «Чорний комітет» звертатися до суду у випадку, якщо Президент таки підпише «мовний» закон, а вимоги угрорусів проігнорують, відповів:

– Ми безумовно налаштовані на продовження боротьби до перемоги. Як у нас написано у зверненні: «Кидь есть законъ, мусай каждий чылядныкъ ’го исполняты». Ми будемо вимагати встановлення історичної справедливості і надання угроруській мові – угрорусскому языкови – статусу офіційноі на всій територіі Києва з повномасштабним її використанням. Крім того, ми будемо добиватися вшанування наших національних героїв: Олександра Духновича, Ференца Ракоці II і Iлони Зріні. I, звісно ж, необхідно повернути літеру «ѣ» до нашої абетки. Якщо необхідно, ми звернемося до Європейського суду з прав людини. Угроруський народ звик до боротьби, недарма Ференц Ракоці II називав його «gens fidelissima» – «найвірніше плем’я». I тепер, коли ми як ніколи близькі до перемоги, ми вже не відступимо.

Фото: chorkom.info

Вано Крюгер зачитав декілька віршів рідною мовою, а також, від імені громади, передав вимоги київських угрорусів до Київської влади. Серед усього іншого, угроруси вимагають відновлення в законодавчому порядку історичної назви угроруського народу і його мови (зараз в Законі «Про засади державної мовної політики»  використовується назва «русинська мова»). Також мінингувальники прагнуть перейменування бульвару Шевченка на бульвар Духновича (ідеолога угрорусів) та переробки пам’ятника Леніну на Бесарабській площі на пам’ятник Духновичу: «можна йому лише замінити голову і все буде добре», – написано у вимогах.

Наприкінці акції угроруси зареєстрували своє звернення в канцелярії. Громада зустріла це оплесками та радісними вигуками.

Друг Читача