Видавці України, Росії та Білорусі підготувалися до співпраці?

Фото: pro-books

Керівники національних видавничих асоціацій і провідних видавництв, книжкових магазинів, бібліотек України, Росії, Білорусії зустрілися, щоб обговорити питання розвитку співпраці національних видавничих асоціацій і проблеми розширення книжкового обороту між країнами-учасницями і в цілому по СНД. Як підсумок «круголого столу» було прийнято резолюцію.
У резолюції ідеться про те, що учасники наради відзначили в якості однієї з головних задач необхідність здійснення заходів щодо вдосконалення взаємного книгорозповсюдження як в структурах книжкової мережі, так і в університетських центрах, бібліотечних системах. Сторони вважають за необхідне прийняття заходів щодо практичного приєднання країн-учасниць Консультативної Ради до Флорентійської угоди.
Отже, заплановане створення спільного електронного інформаційного каналу з новинами книговидання та книгорозповсюдження; взаємне інформування про порушення авторських прав у країнах-учасницях, а також про досвід успішної боротьби з їх порушниками.

Також протягом 2 місяців будуть підготовлені дані щодо оцінки діючих державних преференцій в країнах.
Під час зустрічі обговорили можливості організації спільного книжкового свята, що включає зустрічі видавців, ілюстраторів, дослідників, письменників з читацькою аудиторією.

Особливу увагу учасників було прикуто до електронної книги, проблем електронного піратства і боротьби з ним.
Делегацію від України очолював Олександр Афонін.

Повний текст резолюції розміщено на сайті Кассіопея.

Друг Читача