Президент доручив з розмахом відзначити 120-річчя Довженка в 2014 році

У вівторок 3 липня президент Віктор Янукович підписав указ № 430/2012 «Про відзначення 120-річчя від дня народження Олександра Довженка». Про це йдеться на сайті глави держави.

Президент постановив Кабінету Міністрів  утворити у двомісячний строк організаційний комітет з підготовки та відзначення  урочистої дати в 2014 році. Планується видання літературних творів Довженка у комплекті з фільмами у форматі DVD, широкий ретроспективний показ в Україні, а також  за кордоном  його фільмів, створення ігрового багатосерійного телефільму про життєвий та творчий шлях Довженка, проведення міжнародної науково-практичної конференції, літературних читань, семінарів, лекцій тощо, присвячених життю та творчості Довженка, продовження за участю Національної академії наук робіт із підготовки і видання повного наукового академічного видання кінематографічної, літературної та образотворчої спадщини режисера та персональної енциклопедії «Олександр Довженко».

Серед запланованих заходів також  має  бути затверджено державну програму розвитку національної кінематографії на 2013 – 2017 роки.

Окрім того, має бути опрацьоване питання щодо створення музею екранних мистецтв України, забезпечення розвитку літературно-меморіального музею Олександра Довженка та капітального ремонту Сосницької гімназії у селищі Сосниця Сосницького району Чернігівської області – на батьківщині режисера.

Державному комітету телебачення і радіомовлення також доручено забезпечити висвітлення заходів, присвячених 120-річчю від дня народження Олександра Довженка у 2014 році.

Український тиждень