Лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди 2012 року, заснованої Лігою українських меценатів та редколегією журналу «Київ», став Павло ЩИРИЦЯ за книгу віршів «Місце Сили» (видавництво «Ярославів Вал»).
«Павло Щириця – поет винятково український. І поет винятково сучасний. Його оркестрація світу напродив багата. А ще – він поет запитань. До себе. До всіх нас. А відповіді на них – у кожного можуть бути свої», – зазначає Михайло Слабошпицький.
«Річ у тому, що Павло Щириця – поет не ретроспективний, а цілком сучасний; недарма-бо він позиціонує себе «холодноярцем, народженим у Києві»; а відтак ключовим у його книжці постає мотив не просто сили, а сучасного її виміру – я б сказав, сили як виразника культурного простору», – зауважує Іван Андрусяк.
«У віршах Павла Щириці пробивається те живе, що всоталося в плоть разом із родовою кров’ю і теплом паруючої землі – жаска автентика межичасся, коли «ярами вже дихає вакуум». Поет може дати зразки розкішного сюрреалізму, зазирнути по той бік метафори, і все це не для гри обмеженої і комфортної, а для того, щоб прорватися потаємною мовою ребелії, реконкісти, взисканого нашого рісорджименто. «Діалектом. Чи радше – арго», – висновковує Олександр Хоменко.
Книга «Місце Сили» особлива своїм підходом до творення художньої системи координат, з якої постає концепція поєднання Енергії Духу колишньої (отаманської, родової, творчої) з енергією людей ХХІ століття, яка існує на Території Братства. З неї черпає потугу Насіння Снів, яке проростає водночас звідусіль і нізвідки: з Тебе, Неба і з Нього… Виростає в Гойдалку Часу, де вигойдується згадане і забуте, пройдене і прийдешнє, бачене і незнане і відкриває нам Таїну Шляху, який веде тебе до Місця Сили.
Премія присуджується щорічно до 11 липня – дня народження Бориса Нечерди за пошук нової поетичної мови, самобутні художні відкриття та утвердження нових напрямів в українській поезії.
Свого часу лауреатами премії імені Бориса Нечерди стали Іван Андрусяк, Юрій Буряк, Станіслав Бондаренко, Павло Вольвач, Валентина Давиденко, Сергій Жадан, Теодозія Зарівна, Анатолій Кичинський, Василь Слапчук та ін.