В Аргентині друкують книги чорнилами, що зникають за 4 місяці

Аргентинське видавництво Eterna Cadencia створило технологію El Libro que no Puede, за допомогою якої передбачається буквально примусити покупця прочитати придбану ним книгу.

Назва «El libro que no puede esperar» можна перекласти як «Книга, яка не може чекати». Видання продається в герметичній упаковці. У момент відкриття книги запускається процес знищення тексту, надрукованого на її сторінках. Справа в тому, що букви на сторінках El libro que no puede esperar надруковані чорнилом, які руйнуються під дією повітря і світла. Повний процес їх зникнення займає чотири місяці.

Технологія El libro que no puede esperar створена зокрема для популяризації напівзабутих південноамериканських авторів, які писали іспанською мовою. Її «зникаюча» природа є метафорою творів, які, будучи колись популярними, зараз практично забуті, практично зникли з пам’яті людей. А проект El libro que no puede esperar – це один зі способів повернути це культурне надбання громадськості.

Видавництво, що створило El libro que no puede esperar, за допомогою зникаючого тексту також хоче популяризувати молодих аргентинських авторів.

«Книги дуже терплячі! Вони можуть чекати днями, місяцями, роками, поки ми їх відкриємо. Це нормально для книг, але не нормально для початківців авторів. Адже, якщо ви не прочитаєте їх дебютні твори, то не купите наступні літературні досліди», – пояснюють концепцію своїх книг у видавництві Eterna Cadencia.

Фокус

  • Mavka

    цікава ідея. але що потім робити з книжкою? на макулатуру чи видавництву повертати? а якщо читач хоче потім її комусь подарувати, або перечитати ще раз? це перетворює книгу на одноразову річ, як пластиковий посуд