Британський еротичний роман побив рекорд з продажу «Кода да Вінчі»

Еротичний роман британської письменниці Е.Л. Джеймс «П’ятдесят відтінків сірого» встановив новий рекорд продажів серед романів у м’якій обкладинці, призначених для дорослої аудиторії, побивши попередній рекорд, що належав книзі Дена Брауна «Код да Вінчі», повідомляє Російська служба BBC.

Роман «П’ятдесят відтінків сірого» оповідає про бурхливі взаємини між мільярдером Крістіаном Греєм і «невинною» студенткою філологічного факультету Анастасією Стіл.

Перший мільйон примірників еротичного роману був розкуплений всього за 11 тижнів, а «Коду да Вінчі» – тільки за 36 тижнів. Роман Е.Л.Джеймс також побив рекорд тижневих продажів для книг у м’якій обкладинці – 397 тис. 889 примірників. Це на 30 тисяч більше, ніж в 2008 році було з книгою Джоан Роулінг «Казки барда Бідля».

«П’ятдесят відтінків сірого» – перша частина еротичної трилогії. Всі три романи продаються приблизно вдвічі краще, ніж інші книги в першій півсотні рейтингу.

За обсягами продажів «П’ятдесят відтінків сірого» зараз займає 32-е місце в списку бестселерів з часів початку підрахунків в 1998 році.

Видавництво Random House не змогло повідомити точних даних про продажі електронних копій трилогії, але заявило, що вони залишаються «на тому ж рівні», що і паперові примірники.

Однак інтернет-магазин Amazon повідомив, що «П’ятдесят відтінків сірого» – перша книга, що досягла позначки в 1 млн проданих копій для електронної книги Kindle.

NewsRu