Пам’ятник “Руській трійці” на Прикарпатті зведуть методом народної будови

 В Івано-Франківську пам’ятник “Руській трійці” планують збудувати методом народної будови. Про це УНН повідомили ініціатори цієї історико-патріотичної акції.

“Уклінно просимо громадськість Івано-Франківщини, зокрема Бойківщини, організувати благодійний збір коштів на спорудження першого в Україні пам’ятника “Руській трійці”, який, до речі, буде і першим історичним пам’ятником землякам”, – мовиться у їхньому зверненні до жителів Прикарпаття.

Кошторисна вартість пам’ятника з благоустроєм території – 200 тис. грн. Скульптор – івано-франківець Володимир Довбенюк.

У серпні 2010 року Івано-Франківський міськвиконком прийняв рішення про встановлення пам’ятника “Руській трійці”, однак кошти на реалізацію проекту не були виділені.

Як повідомляв УНН, пам’ятник “Руській трійці” планували збудувати у сквері біля медичного університету.
Ініціаторами спорудження пам’ятника виступили Івано-Франківські обласні організації спілки письменників і краєзнавців та Українське товариство охорони пам’яток історії і культури.

“Руська трійця” (1833-1837 рр.) — галицьке літературне угруповання, очолюване Маркіяном Шашкевичем, Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем, що з кінця 1820-их років розпочало національно-культурне відродження на західноукраїнських землях.

І.Вагилевич народився у селі Ясень Рожнятівського району Івано-Франківської області.

УНН