Продажі букридерів в Україні виросли на 80%

Згідно з даними дослідницької компанії GfK Ukraine, ринок пристроїв для читання електронних книг в Україну практично подвоївся за рік.

Дослідницька компанія GfK Ukraine опублікувала дані продажів пристроїв для читання електронних книг в Україні за перший квартал 2012 року, згідно з яким їх реалізація виросла на 80% порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому весь ринок букридерів у країні оцінюється в 70 млн гривень, а середня ціна пристроїв неухильно знижується.

У якості причин такого бурхливого зростання ринку аналітики називають, у першу чергу, збільшення числа гравців, а також істотне розширення модельного ряду пристроїв.

«Якщо ще в минулому році кількість моделей, які були присутні на ринку, можна було перерахувати по пальцях, то в цьому році майже у кожного виробника з’явився повноцінний модельний ряд як з бюджетними моделями, так і з більш функціональними», – наводить слова Максима Гаджиєва- Кравцова, провідного аналітика мережі COMFY, газета «Економічні Вісті».

На думку Дмитра Шемета, директора компанії Obreey Products, пристрої для читання е-книг стають все більш масовими: «Відбувається поступове зміщення ключової категорії споживача від інноваторів до масового споживача».

Як вважає Олег Волга, начальник відділу IT-техніки торгової мережі «Фокстрот», ринок букридерів буде рости на тлі зростання продажів планшетних комп’ютерів, які зараз перебувають на хвилі зростання популярності.

Представники українських роздрібних мереж також висловили думку, що є всі шанси спостерігати серйозне зростання продажів букридерів у «шкільний сезон» (до 50%) – за рахунок активного просування електронних книг як необхідного атрибута школяра.

Експерти ринку вважають, що виробники букридерів зараз повинні зосередитися на вдосконаленні технологій екрану, у першу чергу, постаратися розробити недорогі моделі з кольоровими екранами. Якщо це вдасться, то букридеру цілком під силу буде конкурувати з планшетними комп’ютерами і навіть стати їх більш дешевими замінниками.

Pro-books