Андрухович: “Після опозиції прийдуть за письменниками”

Юрій Андрухович пророкує українським письменникам прямі сутички із владою.

“У діючого режиму поки руки не доходять до когось, крім прямої політичної опозиції. Як тільки її остаточно знищать – можна буде переходити до наступних етапів. От на одному із цих етапів будуть і письменники”, – твердить він у інтерв’ю ЛІГА.Новості.

“Поки є можливість цьому протистояти, зокрема – своїми публікаціями, я намагаюся це робити”, – додав він.

За його словами, “письменники України у своїй переважній більшості, напевно – відсотків 90, із цією владою не дружать”.

“І це правильно. У принципі, письменник із владою особливо дружити не повинен. А із цією владою – відносин взагалі фактично немає. Якщо вони виникають, то винятково на тому рівні, на якому їх у свій час мали Марія Матіос і Юрій Винничук”, – сказав він.

“Дотепер у таких акціях залякування були задіяні тільки міліція або прокуратура. Щоб саме Служба безпеки втручалася в письменницькі проблеми – такі випадки мені не відомі, але я не виключаю, що це може відбутися вже завтра або післязавтра”, – сказав він.На запитання про цензуру щодо своєї творчості, Андрухович заперечив її наявність:

“З іншого боку, я ще не вдавався до таких варіантів дій, щоб її відчути. Є низка видань або телеканалів, до яких я просто не звертаюся, тому що знаю, що там мені робити немає чого, тому що, можливо, буде застосована цензура. Це мій особистий вибір – з ким я працюю, а з ким – ні”.

  • quest1

    Щось не видно, щоб пан Юрій дуже протистояв владі СВОЇМИ творами, як про це говрить на кожному кроці.

     

  • quest2

    А до Ліни Костенко йому як до неба рачки. чого ж йому на неї рівнятися. Тут би до себе дорівнятися, за відомим висловом Лесі Українки. Я щиро вбодіваю за автора. хай йому Бог допомагає на важкому шляху до людяності