Український Центр ім. Франка, що у Відні, поширив заяву про мовний законопроект

 

«Український культурно-освітній центр ім. Iвана Франка поширив заяву щодо прийняття у першому читанні проекту закону «Про засади державної мовної політики».  Про це «Друг Читача» дізнався в Українському Центрі, що знаходиться у Відні (Австрія).

У заяві йдеться про те, що проголосований 5 червня законопроект 9073 є антиконстутиційним і що має бути скасованим, оскільки окрім того «його прийнято з порушенням регламенту ВР».  Також Український Центр вважає, що голова держави і Голова ВР України мають «вжити належних заходів для скасування даного законопроекту».

Відповідальність за мовний законопроект несуть депутати, що голосували, а також бездіяльні, у тому числі «група депутатів-«тушок», яких привела у ВР Тимошенко» – ідеться в заяві.

Український Центр повідомляє, що підтримує звернення 16-ти громадських організацій від 6 червня, які поклали всю відповідальність за так званий мовний законопроект на владу.  Окрім того, представники організації звертають увагу на те, що «об’єднана опозиція» насправді не є жодною опозицією», що потрібно враховувати закордонним громадським організаціям.

 

Друг Читача