Бортовий журнал “Літературної експедиції – 2012” опублікує Pocketbook

Фото: pocketbook-int.com

Найближчим часом буде опубліковано бортовий журнал, який вели учасники “Літературної експедиції – 2012”. Про це повідомляє сай Pocketbook.

Літератори вирушили в цю експедицію, “щоб разом зі своїми українськими колегами обговорити наболіле, а також – розгадати таємницю української душі”, пише “Полит.ру”.

Проект був організований Федеральним агентством з друку і масових комунікацій Росії та видавництвом “ОГИ” за підтримки Державного комітету з телебачення і радіомовлення України, Міністерства культури Росії, Посольства Російської Федерації в Україну, відділення Росспівробітництва в Україну. Партнерами проекту виступають також Фонд Петра Порошенка, Польський Інститут у Києві, Фонд Генріха Бьолля в Україні. Експедиція пройшла по маршруту Київ, Канів, Кам’янка, Черкаси, Кременчук, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Нова Каховка, Херсон, Миколаїв і завершилася в Одесі. В її рамках пройшло більше 70 заходів: лекцій, круглих столів, концертів, автограф-сесій і читань. У програмі туру було багато заходів для дітей, у тому числі благодійних.

Фото: pocketbook-int.com

В експедиції взяли участь близько 50 літераторів. З російського боку – письменники і перекладачі Ігор Іртеньєв, Андрій Дмитрієв, Максим Амелін, Олександр Кабаков, Віктор Шендерович, Марія Вайсман, Олена Костюкович, головний редактор журналу “Огонек” Віктор Лошак, журналіст Ігор Свинаренко, головний редактор журналу “Російський репортер” Віталій Лейбін , літературний критик, публіцист і телеведучий Олександр Архангельський, актор Олександр Філіппенко та інші.

Українських літераторів представили Ірен Роздобудько, Вадим Жук, Лесь Подерв’янський, Борис Бурда, Сергій Жадан, Євгенія Кононенко, Вадим Левін, Костянтин Сігов, Володимир Каденко, журналіст Віталій Портников.

Сучасна література – це не тільки художні твори, це і книги знань. До проекту також приєдналися історики Олексій Міллер, Георгій Касьянов, Арсеній Рогінський, Олексій Толочко, Володимир Петрухін, Олександр Прігарін, біоінформатик Михайло Гельфанд, астрофізик Сергій Попов, лінгвіст Максим Кронгауз, літературознавець Мирон Петровський, бард, громадський діяч Ольга Богомолець.

Учасники експедиції переконалися, що Україна – найбільша в Європі країна, в якій живуть справжні європейці, зацікавлені в російській книзі і російській культурі. Є потреба в живому культурному спілкуванні, є співрозмовники і вдячна аудиторія.

Як вважає письменник Андрій Дмитрієв, наслідки Майдану “вже нікуди не дінуться, яким би не був минулий президент країни. Це дуже змінило людей. Ніхто не скаржиться і не говорить про бабло, а говорять про свою справу з азартом і захопленням. Ця країна, на відміну від Росії, дивиться в майбутнє “.

“Хтось сподівався, що ми, подібно політикам, почнемо собачиться, кричати і з’ясовувати, чия країна чистіша і благородніша, а чия гірша – але ми ж таки не тупі бюрократи, а інтелектуали.

Розмова в Одесі під завісу нашої подорожі йшла про любов, а не, як це прийнято в Москві, про “кривавий режим”. Україна насправді теж наповнена політикою – вона в ній по самі вуха – але люди примудряються якось жити – весело, причому “, – сказав журналіст Ігор Свинаренко.

“Сидиш в кафе, п’єш холодний, за погодою, Боржом (справжній, з грузинського етикеткою, а не той лівий, яким у відлигу торгували в Росії, він, і справді, був отруйний, моторошний, і лейбл його видавав), пробуєш Сапераві, закушуючи ковбасою з пальмовою олією (про засилля на Україні пальм вам тут теж розкажуть) і думаєш – адже вони тут не над російським Онищенко сміються, вони й слова такого не знають – “Онищенко”! А сміються вони над тими, кого у нас виставляють дурнями: так над нами. Ну, не безглуздо чи як?”, – написав Свинаренко в своїй статті, присвяченій експедиції.

Серед них не було, скоріш за все, через вагомі причини найоплачуванішого літератора України.

17 квітня про його гонорари висловилися колеги-письменники.

Зокрема, відома українська письменниця Ірен Роздобудько запевнила, що “в Україні ця ситуація неможлива для будь-якого письменника”.

“Гонорари видавництв дуже малі. Цей випадок є проявом корупції. В Україні є письменники рівня Вільяма Фолкнера, визнані в усьому світі, вони отримують у сотні, тисячі разів менші гонорари”, – заявила вона.

В свою чергу письменник Андрій Кокотюха уточнив, що “не треба бути людиною з вищою освітою, щоб зрозуміти, що це – форма відкату”.

“І це робить багато хто з українських політиків, відтоді, як стали затребуваними декларації про доходи. Заглиблюючись у творчість Януковича, стає зрозуміло, що він сам не написав ні рядка”, – зазначив він.

“Втім, якби Янукович запатентував усі свої обмовки, від “йолки” до “Анни Ахметової”, і отримував авторські гонорари за кожне цитування – він отримав би набагато більше, ніж 16 мільйонів”, – заявив тоді Кокотюха.

За матеріалами NewsRu та Pocketbook