Поезія повертається у метро у проекті «Євро-вірші»

Проект Євро Вірші – Euro Poems відбуватиметься одночасно в чотирьох українських містах-господарях Чемпіонату Європи з футболу – Львів, Київ, Харків, Донецьк.

Доробок 12 українських та 12 польських поетів українською та англійською мовою буде розташовано на станціях метрополітену Києва та Харкова, а також у міському публічному просторі Донецька і Львова. Мета – показати спільну європейську культурну спадщину українців і поляків на прикладі сучасної поезії, а також залучити нову аудиторію до відстеження літературного життя.

Вперше польська та українська поезія буде представлена багатомільйонній аудиторії українців та футбольних вболівальників з усього світу. Таким чином поезія виходить за рамки елітарної події для вузького кола зацікавлених.

У 2011 році в рамках Головування Польщі у Раді ЄС у Києві відбувся проект «Вірші в метро», де   була представлена сучасна польська поезія. Проект викликав неабияке зацікавлення пересічних громадян та ажіотаж серед місцевих та всеукраїнських ЗМІ.

Успіх минулорічного проекту надихнув польську та українську сторони на повторення проекту цього року з розширеною географією і залученням максимальної кількості реципієнтів. З українського боку в проекті Євро Вірші взяли участь такі автори, як Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Остап Сливинський, Маріанна Кіяновська, Катерина Бабкіна, Гриць Семенчук та ін., з польського – Анжей Стасюк, Евгеніуш Ткачишин-Дицький, Даріуш Суска, Адам Відеман, Йоанна Мюллер та ін.

Доки триватиме проект Євро Вірші – Euro Poems, тексти його учасників у авторському виконанні щодня звучатимуть на хвилях радіо FM-Галичина.

Організатори проекту:  Польський Інститут у Києві, Фундація «Trzy krótkie słowa»

 

Відкриття проекту «Євро Вірші – Euro Poems»  відбудеться

12 червня (вівторок) 2012 року о 17.00 у Книгарні Є (вул. Лисенка 3).

Проект Євро Вірші відбуватиметься в Україні одночасно із чемпіонатом Європи з футболу:

07-28.06 /ЛЬВІВ/ виставка біля пам’ятника Іванові Франку (вул. Університетська);

12.06-01.07 /ДОНЕЦЬК/ виставка вздовж вулиці Челюскінців;

12.06-02.07 /КИЇВ/ виставки на станціях метрополітену: «Політехнічний інститут», «Поштова площа» та «Кловська».

12(13)-28.06 /ХАРКІВ/ виставки на станціях метрополітену: «Держпром», «Радянська», «Академіка Барабашова».

Участь у відкритті проекту візьмуть директор Польського Інституту у Києві Ярослав Ґодун, Начальник КП «Київський метрополітен» Володимир Федоренко. Вірші читатимуть польські та українські автори – Даріуш Суска, Рената Сенктас, Дмитро Лазуткін, Олег Коцарев, Богдана Матіяш, Катерина Бабкіна…

Друг Читача