Черниця написала книгу про секс, мастурбацію і гомосексуалізм

Ватикан піддав різкій критиці книгу «Просто любов: Основи християнської сексуальної етики», написану американською черницею-богословом.

Книга сестри Маргарет Фарлі була опублікована ще в 2005 році і удостоїлася нагороди в 2008-му. Але після 7 років погляди автора продовжують наносити «смертельну шкоду» святому престолу і віруючим. Ватикан вважає, що викладені в книзі погляди автора на мастурбацію, гомосексуальні союзи і повторні шлюби «прямо суперечать» вченню католицької церкви, і заборонив використовувати твір Фарлі всім вчителям-католикам.

Представники Конгрегації доктрини віри – органу Ватикану, відповідального за доктринальний контроль над католицькою церквою, – вважають, що книга «Просто любов» пропонує «помилкове розуміння сутності людської природи і природи законів моралі» і ніяк не узгоджується з вченням католицької церкви про сексуальну етику. Повідомлення підписано головою Конгрегації кардиналом Вільямом Левада і схвалено Папою Римським Бенедиктом XVI.

У свою чергу сестра Фарлі, яка викладає на богословському факультеті Єльського університету в США, стверджує, що викладені нею ідеї цілком узгоджуються з теологічної традицією.

Сестра Фарлі у своїй книзі пише, що «можна поважати людей, що вступають у відносини з представниками своєї статі».

Вона також виступає на захист одностатевих шлюбів. Черниця вважає, що це допоможе зменшити психологічний тиск, ненависть і цькування, із якими змушені стикатися гомосексуалісти.

Фарлі заявляє, що її метою було запропонувати концепцію сексуальної етики, яка використовувала б «критерії справедливості» при оцінці відносин між статями.

«Той факт, що християни (й інші) досягли нових знань і більш глибокого розуміння тілесної сутності людини і особливостей його сексуальності, змушує нас запропонувати нові підходи до сексуальної етики», – говорить автор книги.

Як зазначає телерадіокомпанія BBC, сестра Маргарет отримала 11 почесних вчених ступенів і є президентом «Товариства християнської етики» та «Католицького теологічного співтовариства Америки». Вона також є почесним професором християнської етики Єльського університету.

Версии