Минулоріч кожен українець купив книжок на два з половиною доларів

Як свідчить статистика, минулого року середньостатистичний українець купив книжок на 2,5 дол., тоді як, за уточненими даними, росіянин придбав їх на майже 22 дол. Про це на прес-конференції в УНН повідомив голова асоціації видавців та книгорозповсюджувачів України Олександр Афонін.

«Минулого року середньостатистичний українець купив книжок на 2,5 дол. Росіянин купив, за уточненими даними, на 22 дол.», –  розповів він і при цьому зазначив, що у країнах Європи ці показники взагалі набагато вищі.

«Приміром, поляк торік придбав у середньому книжок на 45 дол., а француз на 60 – у Франції взагалі велике дотування з бюджету на придбання літератури. А от середньостатистичний німець виклав зі своєї кишені 150 дол. на купівлю літератури», – резюмував О.Афонін, уточнивши при цьому, що мова йде про паперові книги.

Як повідомляв УНН, обсяги видавництва книжок в Україні найнижчі в Європі. Експерти пов’язують це зі зниженням інтересу українців до читання та недостатньою «розкруткою» нових перспективних авторів.

З кожним роком в Україні друкується дедалі менше книжок. Навіть з урахуванням підручників, посібників, а також видань відомств і міністерств, на одного українця припадає трохи менше однієї надрукованої за рік книги. Відповідно до даних Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, за результатами 2011 року зменшення обсягів видавництва книжок становить 5-7 відсотків за назвами і до 15 відсотків за накладами порівняно з попереднім роком.

УНН