Українські бібліотеки можуть залишитися без відвідувачів – О.Афонін

Згідно зі статистикою, за останні два роки  кількість книговидач у бібліотеках України зменшилася на 11,5 млн порівняно з 2010 роком. До вітчизняних книгозбірень загалом потрапляє лише 4% книг продукованих видавничим ринком. Про це на прес-конференції в УНН повідомив голова Асоціації видавців та книго розповсюджувачів Олександр Афонін.

“Згідно зі статистикою, за останні два роки кількість книговидач, а це основна цифра якої оцінюється якість та ефективність системи, зменшилася на 11,5 млн порівняно з 2010 роком”, – сказав він і повідомив, що  у державному бюджету не передбачено коштів для закупівлі книг до бібліотек.

“Кількість  книжок, які були закуплені бібліотеками для поповнення фондів за рахунок місцевих бюджетів, оскільки з основного бюджету держави бібліотеки взагалі не фінансуються, склала 2 млн 100 тис примірників. Це на всі 18 тис. публічних бібліотек, підпорядкованих Міністерству культури”, – повідомив він.

При цьому, О.Афонін розповів, що до українських бібліотек потрапляє лише 4% книг, продукованих видавничим ринком.

“Для порівняння скажу, що в Росії кількість книжок закуплених бібліотеками минулого року стало 18%. Середня кількість закупівлі книжок європейськими державами, а також США та Канадою за рахунок бюджетних коштів складає до 40%. Це дає бібліотекам скупити фактично 100% назв літератури,  яка протягом року виходить в цих країнах”, – резюмував голова Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів України.

УНН