В Києві відбудеться Міжнародна літня школа театральних кураторів

Міжнародна літня школа театральних кураторів – навчальний курс, ініційований Національним центром театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, метою якого є формування нового покоління  театральних діячів, зокрема театральних кураторів, які б дієво, фахово та активно сприяли розвитку різноманітних форм театральної діяльності.

Завданням проекту є формування у слухачів адекватного уявлення про цілі, можливості, завдання і роль куратора в контексті українського і світового театру та надання практичних навичок, рекомендацій, теоретичних знань для роботи в театрально-мистецькому середовищі. Зокрема, йдеться про засвоєння позитивного досвіду, ознайомлення із параметрами сучасної театрально-мистецької ситуації, навчання театральному менеджменту, опанування розробкою театральних проектів, виробленням нових форм театрально-проектної діяльності.

У рамках літньої школи відбудеться низка майстер-класів, лекційних курсів, практикумів, презентацій та скайп-конференцій, які будуть прочитані й представлені теоретиками й практиками театрального кураторства,  менеджменту з України, Польщі, Росії, Сербії, Словенії, Швеції та Данії. Ці заняття стосуватимуться питань фаундрайзінгу, фестивальної діяльності, організації гастролей, питань авторського права, PR-компанії, роботи з різними глядацькими аудиторіями і т. д. Програмою Літньої школи також передбачено ознайомчі поїздки з практикою театрального кураторства в Україні (зокрема, до Харкова).

У процесі курсу учасники Літньої школи під наглядом Ради викладачів розробляють самостійні кураторські проекти.

Учасники Літньої школи отримають сертифікати Східно-європейської платформи перформативних мистецтв (м. Люблін, Польща).

 

Час тривання курсу: 23 липня – 5 серпня 2012 р.

 

Для участі у Літній школі необхідно до 2 липня 2012 р. заповнити заявку на участь, що додається, та надіслати її на адресу Оргкомітету на e-mail (research@kurbas.org.ua), факсом (044-279-42-38) чи поштою (01034, м. Київ, вул. Володимирська, 23-В, Центр Курбаса).

У результаті відбору Радою українських викладачів Літньої школи серед заявок учасників будуть сформовані дві групи до 10 чол. кожна. Одна з груп складатиметься зі студентів та випускників менеджерських спеціалізацій творчих вузів. Інша – з тих, хто вже має певний досвід кураторства і театрального менеджменту.

 

Організаційний внесок за участь у Літній школі – 150 грн. (для учасників групи з досвідом) / 250 грн. (для студентів).

 

 

Детальна інформація про викладацький склад, теми лекцій та розклад занять Літньої школи будуть повідомлені додатково.

 

 

Стратегічний партнер проекту: Східно-європейська платформа перформативних мистецтв – EEPAP (м. Люблін, Польща)

 

Партнери: Польський інститут у Києві, Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, Perfect Art Institution

Друг читача