Андрухович і Костенко відмовилися друкуватися у корупційних видавництвах – друкуватимуть Роздобудько і Лузіну

Чотири видавництва, що протягом останнього року були ланками в комерційних бізнес-схемах Міністерства освіти, отримали державне фінансування за програмою «Українська книга». Про це пише Максим Опанасенко на порталі «Свідомо».

Програма ця фінансується бюджетом щороку. У 2012-му було виділено 40 мільйонів гривень. За них випустять 228 творів українських авторів. Визначенням авторів і проведенням тендерів займається Державний комітет телебачення і радіомовлення.

Так, Енциклопедію-довідник зі світової літератури друкуватиме «Видавничий дім «Освіта». Ми вже не вперше пишемо про це видавництво. Очолюване екс-директрисою державного видавництва «Освіта», що підпорядковувалося Міносвіти, Тамарою Ткаченко, у 2011-му воно друкувало «Індивідуальні комплекти підготовки до ЗНО» і «Довідник абітурієнта-2012». Перше розроблялося працівниками державного підприємства Український центр оцінювання якості освіти, друге – чиновниками Міносвіти. Інформація і того, й іншого видання в попередні роки була безкоштовною. Вже у 2012-му «Освіта» отримала найбільше державне замовлення на друк підручників для 1-класників. З 61 мільйонного бюджету на друк видавництво, що існує менше року, отримало більше 20 мільйонів гривень.

Словник антонімів і синонімів і Словник фразеологізмів та сталих виразів друкуватиме «Видавнича група «Основа» з Харкова. У 2011-му вони, разом з харківським «Ранком» і київською «Літерою ЛТД», монопольно друкували завдання для контрольних робіт для 5-8 класів і під прикриттям Міносвіти примусово продавали їх у школах. Хоча, за обіцянками Міністерства освіти, ці завдання мали би бути поширені безкоштовно.

Той же «Ранок» друкуватиме за державні гроші український переклад «Легенд про короля Артура».

Видавництво «СИЦИЯ», теж з Харкова, у документах Міносвіти до 2011 року не фігурувало. Минулого року воно свідомо, за замовлення МОН, надрукувало книжок, кількість яких була менша за кількість учнів. «Недостачу» виставили на продаж. Належить воно Антоніні Нестеренко. Вона є колишнім керівником видавництва «Харківкнига», директором якої є її чоловік – Євген Нестеренко. «Харківкнига» входить в «Укрвидавполіграфію», яка з липня 2010-го року підпорядкована Міністерству освіти. Для проекту «СИЦИЯ»друкуватиме книгу Вольвача «Кляса».

Також, за програмою «Українська книга» будуть видавати твори Лади Лузіної, Ірен Роздобудько, «Молоду гвардію» Олександра Фадєєва. Відмовились від своєї участі в програмі гуру сучасної української писемності Юрій Андрухович і Ліна Костенко.

Свідомо

 

  • Mavka

    мда… Лузіна… куди котися світ? 

  • Yellowalbatros

    Лузину??? Псевдодуховную и псевдофилософскую литературу для типичных читательниц журнала “Козополитен” издавать за деньги не государства – деньги народа??? Печально, что у власти не идиоты. Идиотов хотя бы можно вылечить. Думаю, в Министерстве отлично знают, как это повлияет на интеллектуальный уровень населения в стране… 

  • Відмовитися від участі в цьому має змогу той, кому належать авторські права на його книжки, а наші видавництва, як правило, забирають собі ексклюзивні права на кілька років і всі такі питання вирішують без участі авторів. Але справа не в тому. Відмовилися Ліна Костенко і Андрухович; уявімо, що відмовилися і Лузіна, і Роздобудько, і Матіос, і Денисенко, і Люко Дашвар… Але ж щось все одно в тій програмі будуть видавати. То хай діти вчаться на “Молодій гвардії”, “Малій землі” чи найдорожчому виданні світу і президентських біографіях? І, по суті, спокутують гріхи корупційних видавництв? Може, все-таки шкільна програма окремо, а каміння у вивіски видавництв – окремо?