Щоденники британської королеви Вікторії доступні онлайн

Фото: guardian.co.uk

Особисті щоденники британської королеви Вікторії (1819-1901), чиє правління збіглося з етапом небувалого розквіту Британської імперії, вперше розміщено в інтернеті. Запуск ресурсу www.queenvictoriasjournals.org, приурочений до 193-ї річниці від дня народження монарха, відбувся вчора в урочистій обстановці в Букінгемському палаці за участю правлячої королеви Єлизавети II.

Щоденники Вікторії налічують більше 43 тисяч сторінок тексту і є докладною розповіддю про її життя від першої особи, починаючи з 13 років і майже до самої смерті.

Кропітку роботу з перекладу особистих записів монарха в електронний формат виконали співробітники бібліотеки Оксфордського університету та Королівських архівів. Доступ до веб-сайту до цього моменту надавався тільки за спеціальним дозволом, а тепер відкритий без обмежень на півроку, на честь діамантового ювілею (60-річчя) правління Єлизавети II.

До наших часів збереглися тільки 13 томів власноручних записів королеви Вікторії. Іншу частину щоденників (111 томів) переписала її дочка Беатрис. На це у принцеси пішло чотири десятиліття. Згідно з волею матері, Беатріс виключила з рукописів фрази, які могли образити когось із членів сім’ї. Багато оригіналів були згодом знищені.

У щоденниках знайшли відображення роздумів королеви Вікторії про її чоловіка – принца-консорта Альберта, замітки про подорожі Великобританією, а також про найважливіші події в історії країни, Європи та світу. Найбільш особистісними є опис почуттів, які монарх відчувала до чоловіка, у дні їх весілля, народження дітей, смерті Альберта в 1861 році.

Королева Вікторія правила Великобританією 63 роки, довше, ніж будь-хто інший. Крім неї, Єлизавета II стала єдиним британським монархом, якому довелося відзначити 60-річчя з дня свого сходження на престол.
Gazeta.ua