ДАПАШЛІВИ наступного тижня: Забужко, джазмен Соляник, двомовна шизофренія, День захисту дітей та наші у Франції

«Друг Читача» – посилає вас тільки у пристойні місця. Для цього і створена рубрика «ДАПАШЛІВИ».  Нагадуємо, що сьогодні просто неможливо пропустити лекцію консультанта аукціонів «Крісті» й «Сотбіс» Дмитра Горбачова «Під знаком Семенка. Сценографи й режисери в Україні 1920-х років». А найближчими вихідними та наступного тижня, щоб потім не кусати собі лікті, варто сходити в такі місця.

 

У суботу, 26 травня, варто би сходити в «Молодий театр» на «Четверту сестру». Януш Ґловацький – один з найвідоміших на сьогодні польських драматургів. Його п’єса «Четверта сестра» є одночасно блискучою пародією на чеховських «Трьох сестер», і гострим, нещадним гротеском на життя пострадянської Росії, зокрема її столиці, міста-героя Москви. І тут знаковим є, що переклад п’єси зробив вже класик укрліт Олександр Ірванець. А любителів джазу порадує те, що композитор і виконавець музики тут – відомий київський джазмен Володимир Соляник. Тож, приходьте.

 

Як альтернативу  у цей день пропонуємо виставу за романом Оксани Забужко «Польові дослідження з українського сексу». Доля привела її викладати в американський університет, де обставини усамітнення і втрат примушують переосмислювати власне життя в нерозривності з драматичною історією свого народу. Це – в Центрі Курбаса.

.

ТЕАТР

15:00 – Маска для розбитого дзеркала. Театр «МІСТ»
16:00 – Самотня леді. Театр ім. І. Франка
19:00 – Лiсова пiсня. Палац мистецтв «Україна»
19:00 – Жона є жона. Театр ім. І. Франка
19:00 – Украдене щастя. Театр «Київ»
19:00 – Все про кохання. Театр «Сузір’я»
19:00 – Четверта сестра. Молодий театр
19:00 – Маленький принц. Театр пластичної драми на Печерську
19:00 –  Польовi дослiдження з украiнського секс. Театр ім. Леся Курбаса
19:30 – Холостяки i холостячки. Театр «Сузір’я»
20:00 – Щуролов. Театр «Вільна сцена»

.

КІНО

13:30 – Закохані в Київ, кінотеатр «Київ»

19:00 – Кохання живе три роки, кінотеатр «Україна»

 

 

У неділю, 27 травня, можна сходити на виставу «Голубка» з доволі непересічним акторським складом. Ця сумна комедія майстра витончених діалогів і красивих сюжетів Жана Ануя присвячена одвічній темі — зіткненню любові і щирості зі світом, де панують вульгарність, продажність, фальш. Молодий бідний музикант Жульєн, йдучи на три роки в армію, вимушений просити свою матір, знамениту актрису мадам Александру, поклопотатися про його сім’ю — юну дружину Коломбу і маленького сина, які залишаються в Парижі. Якщо зацікавилися, тицяйте сюди.

 

ТЕАТР
16:00 – Івонна — принцеса Бургундська. Театральний центр НаУКМА
17:00 – Шлюбне свiдоцтво. Театр «Актор»
19:00 – Безхребетність.  Театр «Вільна сцена»
19:00 – У Києві, на Подолі … Або гдє ві сохнітє бєльйо? Палац мистецтв «Україна»
19:00 – Божевiльна. Театр ім. І. Франка
19:00 – Буря. Театр ім. І. Франка
19:00 – Голубка. Молодий театр
19:00 – Всі жінки продаються. Театр «Чорний квадрат»

.

КІНО

19:00 – Похмурі тіні, кінотеатр «Батерфляй Ультрамарин»

21:30 – Люди в чорному-3, кінотеатр «Жовтень»

 .

У понеділок, 28 травня, є нагода дізнатися про українську мову в ЗМІ, мовну асиміляцію, нові проблеми функціонування укрмови, суржик і нові форми русифікації. Словом, якщо ви знайомі з двомовною шизофренією, то відкрита лекція Юрія Шевчука «Русифікація в Україні. Традиції та інновації» вас не залишить байдужими. Не запізнюйтесь, а то в книгарні «Є» не вистачить місць..

.

ТЕАТР

19:00 – Оскар — Богу. Театр «Сузір’я»
19:00 – Дивна місіс Севідж. Театр російської драми ім. Л. Українки

.

КІНО

19:00 – Заборонена зона, кінотеатр «Україна»

21:00 – Диктатор,  кінотеатр «Батерфляй Більшовик»

 

 

У вівторок, 29 травня, готуємося до Дня захисту дітей та йдемо на розмову «Зона росту: чи можуть батьки довірити виховання дітей літературі?». Сергій Іванюк та Лариса Денисенко говоритимуть про: тенденції розвитку дитячої літератури; як дорослі виростають із дітей, а сучасна література — з класики; що ми нав’язуємо дітям і чого їх позбавляємо: користь та обтяжливість знань.

Або ж на презентацію для дорослих у книжкову крамницю «Книги» (вул. Пушкінська, 8-А). Там о 18:30 Міла Іванцова презентуватиме всі свої книги.

.

ТЕАТР

19:00 – Жінка у пісках. Театр «Сузір’я»
19:00 – Голгофа. Театр ім. І. Франка
19:00 – Любофф. Молодий театр
19:00 – How Beautiful is the Princess Salome Tohight… Театр ім. Леся Курбаса

.

КІНО

19:50 – Диктатор, Лінія кіно, ТЦ Магеллан

21:10 – Змовниця, кінотеатр «Київ»

 

У середу, 30 травня, можна сходити на презентацію «Панорама європейської літератури – фестиваль у місті Коньяк» та познайомитися з Софі Жюльєн (директор фестивалю європейської літератури у м. Коньяк, Франція) та Ніколь Корнібер (президент фестивалю). На зустрічі ви дізнаєтеся, що цьогоріч Україна стане спеціальним гостем на Фестивалі європейської літератури у місті Коньяк, при тому, вона є першою країною не членом Євросоюзу, що отримав таку честь. Найбільшою несподіванкою стане оголошення імені спеціального гостя на «Європейську письменницьку резиденцію» від України, яке буде оголошено на презентації.

А якщо в цей день ви хочете побешкетувати, то рекомендуємо о 18:30 навідатись у букарню «Бабуїн» (вул. Симона Петлюри, 10) на «Янгольський  шабаш» від Братів Капранових, Келі Ликеренко та Макса Паленка.

.

ТЕАТР

19:00 – Золотий дракон. Театр «Колесо»
19:00 – Момент кохання. Театр «Сузір’я»
19:00 – How Beautiful is the Princess Salome Tohight… Театр ім. Леся Курбаса
19:00 – Весела вдова. Театр оперети
19:30 – Депо Північне. Театр «Сузір’я»

.

КІНО

19:30 – Красуня із нетрів, кінотеатр «Жовтень»

21:50 – Щасливчик,  кінотеатр «Кінодром»

 

 

У четвер, 31 травня, треба йти на прем’єру «За двома зайцями», адже класика завжди в моді, а питання «кохання чи гроші?» і зараз вирішує купа українських дівчат і хлопців. Театр оперети обіцяє, що нове і несподіване прочитання всім відомої  класики вітчизняної комедії неодмінно підніме настрій і вкотре розсмішить до сліз. Тож, ходімте смішитись разом.

.

ТЕАТР

19:00 – Генерали у спідницях. Театр «Колесо»
19:00 – Увертюра до побачення. Театр ім. І. Франка
19:00 – Кайдашi. Молодий театр
19:00 – За двома зайцями. Театр оперети
.

 

У п’ятницю, 1 червня, можна відвідати виставу «Дерева помирають стоячи». Таку екологічну назву має вистава про сильних людей, що не ламаються. Уперше спектакль був поставлений на сцені Театру російської драми імені Лесі Українки в 1956 році легендарним режисером Леонідом Варпаховським, якому і присвячується сучасна постановка п’єси.

.

ТЕАТР

19:00 – Золотий дракон. Театр «Колесо»
19:00 – Я – спадкоємець. Театр ім. І. Франка
19:00 – Синiй автомобiль. Молодий театр
19:00 – Таке єврейське щастя. Театр оперети
19:30 – Холостяки i холостячки. Театр «Сузір’я»
20:00 – Щуролов. Театр «Вільна сцена»

 .

Побачимося на виставах та презентаціях!

Гарних вам книжкових новин і новинок!

І не забувайте читати рубрику «ДАПАШЛІВИ» на сайті «Друг Читача» щоп’ятниці.