Фестиваль «Київські лаври» вручив по 1 тисячі доларів двом лауреаткам

17 травня у фестиваль-ресторації «Диван» на Бесарабській площі столиці стартував VII Міжнародний фестиваль поезії «Київські лаври». Він триватиме 5 днів. Учасниками є поети з України, Росії, Білорусі, США, Польщі, Грузії.

«Ага, вже, бачу накриті столи, – звертається до присутніх організатор фестивалю головний редактор журналу «ШО» Олександр Кабанов. – Дорогі друзі! Я вас вітаю на фестивалі «Київські лаври» і оголошую його відкритим. Ура!»

Лауреатами цьогорічного фестивалю стали львів’янка Маріанна Кияновська та москвичка Марія Галіна. Їм вручили премії по 1000 доларів та статуетки поетів, виготовлені київським скульптором Андрієм Дерев’янком.

 

«Ви мене не здивували, ви мене налякали, – каже схвильована Маріанна Кияновська. У неї на очах виступають сльози. – Я просто через кілька днів сама буду вручати премію і мені якось… Ой, дякую дуже, – справляється із хвилюванням. – Це для мене велике щастя».

Після вручення премій з читанням віршів виступили лауреати минулих років – українці Тарас Федюк, Петро Мідянка, Борис Херсонський, поляк Богдан Задура, а також Олексій Цвєтков і Бахит Кенджеєв із Нью-Йорка. Польський інститут у Києві представив Марцина Сендецького. Переклади його віршів читав Сергій Жадан.

Вечір продовжили поети і поетеси з Києва, Мінська, Москви, Тбілісі, Харкова, Одеси, Нью-Йорка.

 

«У подальшому розширятимемо географію фестивалю, – каже Олександр Кабанов. – Поїдемо в Ужгород, Херсон, Полтаву, невеликі міста. Місія журналу «ШО» – відкриття нових авторів, створення культурного простору в провінції. Будемо направляти туди українських, російських, грузинських поетів. Сподіваємося, що з наступного року до нас приєднаються болгарські поети».

Цьогоріч на фестивалі будуть реалізовані 32 проекти. Заходи пройдуть у Спілці письменників, книжковому магазині «Чулан», букарні «Бабуїн», а також у Харкові.

Газета по-українськи