В Ізраїлі вийшла книга «про маніпуляції, змови та зради Путіна»

В Ізраїлі розпочалася масштабна кампанія з реклами книги колишнього кореспондента британського телеканалу BBC в Москві Мартіна Сіксміта «Нафта Путіна», у якій розповідається про протистояння президента РФ і колишнього власника компанії ЮКОС Михайла Ходорковського.

 

Як зазначає NEWSru Israel, Мартін Сіксміт – один із провідних у світі експертів з сучасної Росії. Йому вдалося дістатися до ключових фігурантів цієї драми, тому книга читається як захоплюючий детектив. «Це дослідження, яке розповідає про те, як Путін, за допомогою маніпуляцій, змов, шахрайства і зради встановив контроль над нафтовими запасами країни, – йдеться в анотації до ізраїльського видання. – Книга – захоплюючий документ, що розповідає про події, що передували арешту найбагатшої людини в Росії, його засудження на 12 років позбавлення волі і драматичних наслідків цих подій для історії Росії».

 

Газета «Едіот Ахронот» 16 травня опублікувала інтерв’ю з Мартіном Сіксмітом, у якому той зізнався, що для написання подібної книги потрібна мужність. При цьому автор зазначив, що його попереднє дослідження, присвячене вбивству Олександра Литвиненка, представляло велику небезпеку для його життя.

 

Втім, письменник схильний вважати сучасну Росію відкритою країною, у якій підстави для побоювань є тільки у журналістів і тих, хто здатний реально загрожувати впливу глави держави. Тому неможливо порівнювати Володимира Путіна з Йосипом Сталіним. Що стосується його нової роботи, то Сіксміт переконаний, що в російському керівництві оцінили його зважений підхід до проблеми.

 

Він зазначає, що, в принципі, немає великої різниці між коштами, за допомогою яких Ходорковський став власником ЮКОСа і тими, що були використані Путіним і його друзями, щоб забрати цю нафтову компанію собі.

 

Сіксміт також зізнається, що після публікації книги про Литвиненка дзвонив Дмитро Пєсков, прес-секретар Путіна, щоб дізнатися, чи зможе він повернутися до Москви, щоб розпочати роботу над новою книгою. Той сказав, що проблем не буде. Так само письменник вчинив і після публікації дослідження про ЮКОС.

 

Мартін Сіксміт народився в британському Чеширі 58 років тому. Після навчання в Оксфорді, Гарварді і Сорбонні почав працювати в московському корпункті BBC, проте в 1997 році покинув корпорацію, ставши прес-секретарем британського уряду.

 

Книга перекладена шістьма мовами. У Росії вона була опублікована в лютому 2011 року видавництвом «Пітер» під назвою «Путін і справа ЮКОСа. Боротьба за російську нафту».

NewsRu