«Смолоскипівський» семінар творчої молоді відбувся з поезією, відеопоезією та презентацією «Римованих міст»

У Ворзелі (Київська область), 4-9 травня, відбувся черговий щорічний Семінар української творчої молоді, організований міжнародним благодійним фондом «Смолоскип».

Основу програми семінару склали дискусії суспільно-політичних активістів, журналістів та митців. Відбулися круглі столи «Стратегічні тренди 2050: у якому світі ми житимемо?», «Чи є перспектива зміни політичного статусу Криму?», «Ненасильницький опір: історія та наслідки вітчизняних студентських революцій», «Українські політики on-line: хто і як використовує соціальні мережі в політичній діяльності?», «Дух справедливості і свободи у сучасному світі».

В роботі семінару взяли участь Народний депутат ВР України Олесь Доній, політичні аналітики й практики суспільних ініціатив Євген Золотарьов, Олексій Кляшторний, Дмитро Потєхін, секретар НСПУ по роботі з творчою молоддю Сергій Пантюк, а також представники мистецького об’єднання «Остання барикада».

Молоді журналісти дискутували на теми «Інтернет-ЗМІ – історія, сучасний стан, перспективи», «Вплив соціально-політичних видань на формування громадянського суспільства» та «Український медіапростір: Russian style або чому розважальні програми витісняють аналітику?».

Значне зацікавлення викликали мистецькі круглі столи «Соціально орієнтоване мистецтво: за і проти», «Аби талант!»: чи важливі знання для письменника» та «Вплив сучасних технологій на мистецтво: трансформації візуальних жанрів».

Відбулися поетичні читання лауреатів літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» та конкурсу читаної поезії «Молоде вино» Павла Коробчука, Алевтини Легещич, Олени Степаненко, Ірини Шувалової, презентації конкурсу відеопоезії «Циклоп» та першої відеоантології української молодої поезії «Римовані міста». В межах семінару відбулася політично-стратегічна гра, у рамках якої молоді аналітики прогнозували розвиток подій в Україні на найближчі 15-20 років, конкурси фотометафор та фотороманів. А Харківський літературний музей презентував учасникам свою колекцію.

Укр.літ