У Музеї Тичини відкриється виставка ілюстрацій до дитячих книжок

18 травня за підтримки видавництва «Грані-Т» в Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини відкриється персональна виставка ілюстрацій київської художниці Надії Дойчевої-Бут «Крила». «Коли буденність заполоняє і здається неможливим  змінити реальний хід подій,  варто хоча б тимчасово «вимкнути» в собі дорослого і втекти у світ фантазій і марень, світ людських істот, які ще не втратили здатність літати уві сні», – пояснює концепцію виставки художниця.

Надія Дойчева-Бут належить до найвідоміших сучасних українських книжкових ілюстраторів. У видавництві «Грані-Т» наразі вийшло 17 книжок, ілюстрованих Надією Дойчевою-Бут. Серед них – «Любов коня Домінікаса» та «Мишка Зіта» Вітаутаса В. Ландсбергіса,  «М’яке і пухнасте» Івана Андрусяка, «Пригоди на острові Клаварен» Ірен Роздобудько, «Сни шовкопряда» Оси Ґан Шведер, «Бджолині родичі» Олеся Ільченка,  «Грайлива абетка» Івана Лучука, «Кольорові казки» Іманта Зієдоніса та ін. 2011 року книга Ірен Роздобудько «Пригоди на острові Клаварен» в ілюструванні Надії Дойчевої-Бут здобула Диплом І ступеня на Міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД «Мистецтво книги» в Москві у номінації «Книги для дітей та юнацтва»; Диплом І ступеня в номінації «Світ дитинства» на національному конкурсі «Краща книга України» та Премію «Книжкове Левеня» у номінації «Ориґінальне видання для підлітків» Міжнародного дитячого фестивалю у Львові. Ілюстрації Надії Дойчевої-Бут були представлені на міжнародній виставці художників-ілюстраторів у Братиславі. «Мені подобається, що в дитячій ілюстрації можна абсолютно розслабитися, дозволити собі повний ґротеск, – каже Надія Дойчева-Бут. – Видавництво «Грані-Т» завжди влаштовував мій гіперболізований стиль. В інших видавництвах, можливо, це б не прийняли, бо наше суспільство й досі ближче до радянського світосприйняття, ніж європейського».

На думку відомого арт-критика Марії Хрущак, ілюстрації Надії Дойчевої-Бут призначені для особливих читачів – «відкритих до світу істот, яких візуальні образи та друковані слова надихають на творення власного світу». «Вони їм не дають спокійно заснути і змушують не давати спокою всім тим, хто перед сном може розділити з ними радість прочитання нової історії, з новими героями та сюжетними вихорами – тих, кого, власне, і промальовує художниця Дойчева-Бут на допомогу нашій фантазії», — переконана арт-критик.

У межах виставки Надії Дойчевої-Бут у Музеї Тичини також відбудуться майстер-клас художниці, дитячі читання від «Граней-Т», низка книжкових презентацій та творчих вечорів.

Усі великі й маленькі, мрійники і фантазери, які не бояться літати, зможуть познайомитися з ілюстраціями до дитячих книжок та «дорослими» роботами Надії Дойчевої-Бут у Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини з 18 травня до 30 червня.

Щоб потрапити на відкриття виставки, потрібно зареєструватися: 095 3173224, press_grani@ukr.net (Тетяна Терен).

Грані-Т