Юрко Журавель намалює перший український історичний комікс

Лідер гурту «От вінта» Юрко Журавель напише саундтрек до аудіокниги Братів Капранових. Про це письменники домовилися з музикантом під час спільного приїзду до Тернополя.

«Аудіодиски – це сьогодні сувенірна продукція як для музикантів, так і для письменників. Ми зараз видаємо аудіо-книжку, щоб було на чому розписуватися. І уперше просимо Юрка, аби нашу з ним пісенну спадщину дописати до книжки», – розповів Дмитро Капранов.

Брати Капранови зачитали уривок зі своєї книжки «Щоденник моєї секретарки». У ній описані реальні історії. І коли знайомі перестають з ними вітатися, письменники знають: люди упізнали себе в героях.

Ілюстрації до «Щоденника» також намалював Юрко Журавель. За його словами, ця книжка викликає у нього «комок у горлі».

«Я читаю дуже мало, дуже рідко і з великою неохотою, чесно кажучи. На черговому Форумі видавців у Львові побачив Братів Капранових. Вони якраз презентували своє нове видання. Зразу після того у нас був наступний концерт в Одесі. Я вирішив поїхати раніше і відпочити кілька днів. От думаю, позасмагаю і поплаваю. Але нічого не вийшло. Своєю книжкою вони зіпсували мені відпочинок. Я ловив себе на тому, що сиджу в номері і зранку до вечора читаю цю книжку. На море вийшов усього два рази. Ця книжка вразила мене настільки, що я не міг не намалювати до неї кілька ілюстрацій», – розказав музикант.

Тепер вони разом їздять по українських містах із проектом «Троїсті мужики», де поєднують музику і літературу. Крім того, планують спільно втілити всю історію України в одному коміксі. Для цього Журавель спеціально вивчає за різними джерелами, як виглядали скіфи і сармати. Видання буде охоплювати історію української держави від початків і до здобуття незалежності.

Відео з розповіддю про комікс можна подивитися на Фейсбуку.
Gazeta.ua