Луганськ перетворять на величезний арт-об’єкт за романом Жадана

З 15 по 19 травня в Луганську пройде міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Артодром, метою якого є трансформація великого індустріального міста в сучасний арт-об’єкт. Як повідомили УНН організатори фестивалю, впродовж трьох днів, художники та вуличні артисти спробують перетворити Луганськ у місто-роман, а точніше − в місто-комікс, взявши за основу роман письменника Сергія Жадана «Ворошиловград».

«Втрачаючи колишню міць промислового центру, наприкінці 20-го століття Луганськ встав перед вибором подальшого розвитку. Зупинені фабрики і заводи, складна екологічна ситуація та відірваність від загального українського контексту сформували імідж міста суворих людей та нереалізованих можливостей. Фактично, Луганськ перетворився на острів, де все існує за своїми особливими законами», − зазначили організатори.

За їхніми словами, літературне співтовариство СТАН, що активно діє на Сході Україні і є одним з організаторів фестивалю, спробувало знайти вихід із ситуації, взявши курс від індустріалізації до культурного будівництва.

«Фестиваль Артодром − це експеримент. За допомогою коміксів, графіті, перформансів, концертів ми з головою занурюємо Луганськ у сучасне мистецтво. Ми хочемо, щоб люди дивувалися, відчуваючи себе на вулицях, як у постмодерністському лабіринті. Події повинні сипатися їм на голову, дивуючи і захоплюючи їх. Важливо зазначити, що роман «Ворошиловград» не випадково був обраний за основу фестивалю. Ця книга − своєрідне повернення боргу українського письменника Сергія Жадана Донбасу, що зростив його, спроба пояснити, що люди, які працюють на заводах і шахтах, мають свої цінності і свій погляд на речі. У ній автор говорить про солідарність простих людей, не охочих поступитися мрією дитинства», − розповів про концепцію фестивалю поет Ярослав Мінкін.

УНН