Луганська арт-експедиція дослідила місця з роману Жадана «Ворошиловград»

У Луганську завершилася розвідувальна арт-експедиція з нанесення на карту Україна основних локацій і об’єктів, що фігурують в романі Сергія Жадана «Ворошиловград». В рамках даної ініціативи група фотографів, під керівництвом культуртрегера Олексія Біди, на автомобілі марки «Иж» досліджувала околиці міста Старобільська, що став прообразом місця, у якому розгортаються дії роману. Експедиторам вдалося відшукати цілий ряд об’єктів, що стали культурними артефактами для поціновувачів сучасної української літератури.

Бюджет експедиції склав 350 гривень. Також з метою конспірації учасниками експедиції було сплачено штраф у розмірі 450 гривень за поворот автомобільного засобу в недозволеному місці.

В експедиції, що пройшла в рамках Фестивалю сучасного мистецтва «АРОТОДРОМ», взяли участь фотохудожники Олександра Черниш, Євген Сулименко і Ярослав Шабалін. Пілот екіпажу – Жора Жила. Завдяки їхнім зусиллям, міжнародне арт-співтовариство отримало уявлення про Донбас «очима Сергія Жадана». Зроблені фотознімки, які будуть використані європейськими художниками для створення коміксу за мотивами роману «Ворошиловград», можна подивитися тут.

Тиск світла