Гонорар Януковича політолог назвав підлабузництвом його донецьких друзів

Оприлюдненням у декларації президента Віктора Януковича виплати авторської винагороди на суму 16,4 мільйонів гривень є легалізацією доходів.

Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політолог Володимир Фесенко.

«Хоча сам спосіб такої легалізації не є оптимальним. Набагато важче було б з’ясувати реальний дохід від роялті та дивідендів, які отримує той же Сергій Льовочкін. Ці виплати через видавництво викликають відчуття штучності. Ми знаємо, що в Україні немає жодного навіть дуже відомого та популярного письменника як, наприклад, Юрій Андрухович та Оксана Забужко, який може жити тільки за рахунок своїх гонорарів. Ніхто такі гроші не отримує», – зазначив він.

За словами експерта, в таких діях проглядається «елемент підлабузництва, демонстрації лояльності і готовності віддячити президентові з боку його донецьких друзів».

 

«Коли існує режим особистої влади, підлабузництво неминуче. Буде демонстрація того, хто кращий зробить подарунок президентові в прямій чи опосередкованій формі. Хоча ми не знаємо, хто конкретно долучений до цієї справи – Ахметов, Колесніков, Клюєв чи місцеве керівництво. Але ці люди не задумаються над тим, що роблять Януковичу «ведмежу послугу». Їх не хвилює, як це сприймається. Важко сказати, чи оцінить таку послугу Янукович. Якщо буде скандал, який викличе розслідування, за це “дадуть в лоб», – зауважив Фесенко.

Політолог наголосив, що у абсолютної більшості українських видавництв таких вільних коштів немає.

Gazeta.ua