Премію «Глодоський скарб», засновану письменником Григорієм Гусейновим, вручать оперному співаку

26 квітня 2012 року о 17 годині у прямому ефірі програми «Радіо «Культура» представляє» в концертно-студійному комплексі Національної радіокомпанії України на вулиці Первомайського, 5-А у місті Києві відбудеться шосте вручення Мистецької премії «Глодоський скарб».

Цьогорічним лауреатом Мистецької премії «Глодоський скарб» став Андрій Бондаренко, відомий український оперний співак, соліст Академії молодих співаків Маріїнського театру (Санкт-Петербург).

Андрій Бондаренко народився 1987 року в Кам’янці-Подільському. У 2009 році закінчив вокальний факультет Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського. З 2005 по 2007 рік Андрій був солістом Національної філармонії України. Нині – соліст Академії молодих співаків Маріїнського театру (Санкт-Петербург).

Співак є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів, серед яких: Міжнародний конкурс молодих оперних співаків імені М.А.Римського-Корсакова (Санкт-Петербург, 2006), Всеросійський конкурс оперних співаків імені Надії Обухової (Москва, 2008), Міжнародний конкурс імені  Станіслава Монюшка (Варшава, 2010). 2011 року він став фіналістом Міжнародного конкурсу Бі-Бі-Сі «Співак світу» у Кардіффі  і здобув спеціальну премію за краще камерне виконання (Song Prize).

Андрій Бондаренко гастролював у Франції, Швейцарії, Англії і Шотландії, брав участь у проекті Зальцбургського фестивалю молодих виконавців, де плідно співпрацював з Майклом Шейдом. Також брав участь у майстер-класах Крісти Людвіг, Мар’яни Ліповшек і Томаса Квастхоффа, виступав в опері Ш.Гуно «Ромео і Джульєтта» під керуванням Янніка Незет-Сегуїна.

Свою міжнародну кар’єру Андрій розпочинає у 2009 році участю в молодіжній програмі оперних співаків на Зальцбурзькому фестивалі, де вже наступного року дебютує в опері «Ромео і Джульєтта» (Ш. Гуно) з такими зірками як Анна Нетребко та Пьотр Бечала.

У сезоні 10/11 бере участь в камерній опері «Варіації Джакомо» в головній ролі з Джоном Малковичем, прем’єра якої відбулась у Відні.

На початку цього сезону відбулись дебюти Андрія на Гляйндборнському фестивалі (Велика Британія) в партії Малатести (Дон Паскуале), а також на сцені Карнегі Хол у Нью-Йорку, де він виступив з сольною програмою з нагоди ювілею відкриття залу, а також на сценi Вiгмор Холу у Лондонi.

У майбутніх планах повернення на фестиваль в Гляйнборні в партії Марселя (Богема), дебют на сцені театру Шатлє (Париж) в опері Гайдна Орландо Паладіно,  на сцені Сіднейської опери в партії князя Єлецького (Пікова дама), а також  на сценi опери мicта Кьольн в партiї Онегiна.

У репертуарі Андрія Бондаренка, окрім світової класики, Сильвіо («Паяци»), Марулло («Ріголетто»), Роберт («Іоланта») тощо, є й українські народні пісні: «Українські народні пісні, на мою думку, мають бути у кожного українського оперного співака. Свій репертуар цими піснями я буду поповнювати. Я виступав з ансамблем «Рідні наспіви», з ними особливо цікаво робити програми з українським пісенним фольклором. До речі, за кордоном я завжди на своїх концертах виконую дві-три українські народні пісні. Європейська публіка їх дуже любить».

Наступного дня, 27 квітня 2012 року, лауреати премії «Глодоський скарб» побувають на Рівненщині в Острозі. В поїздці візьмуть участь виконавчий директор Ліги меценатів, лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка Михайло Слабошпицький, бандурист, заслужений артист України, перший лауреат премії «Глодоський скарб» Тарас Компаніченко, поет, Прокуратор Бу-Ба-Бу Віктор Неборак, лауреатка минулорічної премії скрипалька Мирослава Которович та інші відомі люди.

Ідея заснування відзнаки належить лауреату Національної премії України імені Т.Г.Шевченка 2006 року, головному редактору журналу «Кур’єр Кривбасу», письменнику Григорію Гусейнову, який використав для цього грошовий еквівалент державної нагороди.

Участь у врученні премії візьмуть попередні лауреати «Глодоського скарбу»: відомий бандурист, заслужений артист України Тарас Компаніченко, поет, літературознавець Віктор Неборак, скрипалька, лауреат премії-2011 Мирослава Которович.

Друг Читача