Троянда до кожної купленої книжки: про Всесвітній день книги та авторського права

Усіх читачів і читачок, любителів книжкових новинок, а також букіністичних раритетів вітаємо із Всесвітнім днем книги та авторського права, який щороку відзначається 23 квітня.

Нагадаємо, що ця дата Генеральною конференцією ЮНЕСКО вибрана з огляду на її символічність. Насправді багато відомих письменників народилися чи померли 23 квітня. Саме цього дня 1616 року померли гіганти думки Сервантес, Шекспір. Також можна згадати дати народження чи смерті таких авторів, як Інка Гарсіласо де ла Вега, М.Дрюон, М.Валеджо, В.Набокова та ін.

Традиція святкування Дня книжки народилася у Каталонії, де 23 квітня на День Юрія традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу.

 

А в Києві у Всесвітній день книги, відбудеться традиційний письменницький автопробіг під гаслом: «Ударимо автопробігом по безкнижжю та нехлюйству!».

П’ятий рік поспіль літератори відзначають цей день, проїжджаючи в екіпажах автомобілів з прапорами вулицями Києва. Цього року до автопробігу долучаються такі письменники та поети: Брати Капранови, Максим Кідрук, Сергій Пантюк, Ксенія Ковальська, Антон Кушнір, Анатолій Дністровий, Олег Коцарев, Світлана Поваляєва, Артем Полежака, Антон Санченко, Тарас Федюк, Наталя Тисовська та інші.

 

Найуспішнішим «українським письменником» не лише 2012 року, а й за всі роки незалежності, без сумніву, є Віктор Янукович. 16 «лимонів» гонорару – мрія кожного письменника.  Та поки для літераторів це мрія, для Януковича – реальність.

 

Маршрут автопробігу:

12:00  Контрактова площа

  • вручення премії «Дебют року» за версією книжкового порталу «Друга Читача»;
  • перформанс «16 лимонів для Януковича» від українських письменників.

 

12:30  Контрактова площа:

  • старт автопробігу.

 

13:00 вул. Хрещатик, 44, місце колишньої книгарні «Знання»:

  • покладання вінків до місця загибелі книгарні;
  • жалобний мітинг;
  • хвилина мовчання.

.

13:40 вул. Саксаганського, 22, книгарня «Масква»:

  • привітання книгарні з Днем народження;
  • подарунок співробітникам книгарні – те, чого книжникам у наш час не вистачає найбільше.

 

Маршрут автопробігу пролягатиме вулицями: Сагайдачного, Володимирський узвіз, Хрещатик, Велика Васильківська, Саксаганського…

 

Акредитованим журналістам за необхідності надається місце в автомобілях супроводу.

 

Головна машина автопробігу – ЗАЗ 965, колишній горбатий, а тепер зелений кабріолет.

 

Друг Читача